به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری نمایشگاه کتاب دانشگاه آزاد اسلامی، عبدالوحید فیاضی، نماینده مردم محمودآباد و نور گفت: در جلسه ای که با دکتر میرزاده داشتم، واحد محمودآباد را مستقل اعلام کرد در همین راستا از رییس دانشگاه آزاد اسلامی به این دلیل تشکر می کنم و این موضوع را به همشهریان خودم تبریک می گویم. این موضوع زمانی مهم جلوه می کند که این واحد زمانی در کنار واحد های زیان ده محسوب می شد اما با تلاش های مدیریت جدید دانشگاه آزاد، این موضوع برطرف شد.

فیاصی در ادامه در خصوص پرونده بورسیه ها گفت: این موضوع در این یکسال و نیم خیلی پیگیری شده است که به نتیجه برسد. البته نقاط کور آن مشخص شده است و توانسته اند آن را به یک نقطه واقعی برسانند.

وی افزود: به نظر من اشتباهاتی در بورسیه ها شکل گرفته بود که باید حل و با موارد غیرقانونی آن برخورد شود تا اعتماد مردم به جامعه دانشگاه و حاکمیت بیشتر شود.

او ادامه داد: سال هاست که به نمایشگاه کتاب می آیم و امسال که برای اولین بار به نمایشگاه آمدم با غرفه زیبای دانشگاه آزاد برخورد کردم.ابتکار زیبایی به کار بسته شده که هم کار نمایشگاه را نظر عرضه آثار و تالیفات انجام می دهد و هم فضای آن از لحاظ ساختاری بسیار زیباتر شده است. این نوع معماری که به نمایش گذاشته شده است و آثار فرهنگی گذشته ما راهم در خود جای داده است که جای تشکر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی را نیز دارد.

همچنین رضا صابری، نماینده مردم گرگان در این بازدید درباره غرفه دانشگاه آزاد اسلامی و نقش آن در نمایشگاه کتاب گفت: «باید از دانشگاه آزاد تشکر کرد که غرفه ای متمایز و ممتازی را در نمایشگاه امسال برپا کرده. برای خود ما هم بسیار جالب بود که با یک سبک بسیار زیبا این غرفه احداث شده است.»

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه این سالن مورد استقبال دانشگاهیان قرار بگیرد، ادامه داد: «وقتی شنیدم تخفیف ویژهای برای دانشجویان وجود دارد بسیار خوشحال شدم و اقدام دانشگاه آزاد در زمینه ارزشمند و قابل تقدیر است.»

در ادامه قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر نیز در این بازدید گفت: «در مجموع کار بسیار جالبی دانشگاه آزاد اسلامی انجام داده است. به نظر من ابتکار جدیدی به خرج داده اند که آن هم تشکیل غرفه دانشگاه ها در این سالن است که ارزشمند است.

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم مسایل مربوط به بورسیه ها باید از طریق راههای خودش پیش رود البته در این مورد بزرگ نمایی زیادی شد که نباید این اتفاقات رخ می داد.

در پایان این بازدید، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان نیز یادآور شد: «از تشکیل چنین سالنی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی می کنم و امیدوارم با استقبال خوب دانشجویان و مردم از این غرفه روبرو شود.»