سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: "چال" عنوان مجموعه داستانی از علی دهقان است که در انتشارات پیدایش منتشر شده است. داستان "چال"، داستان شخصیتی است که به دلیل اعتراضات صنفی کار خودش را از دست می‌دهد.

این کتاب که در آخرین ماه‌های سال گذشته منتشر شد برای اولین بار در نمایشگاه امسال کتاب تهران در غرفه انتشارات پیدایش عرضه می‌شود.

پیشتر ایلنا در گزارشی درباره این کتاب نوشت: "این کتاب تجربه دو دهه(و شاید بیشتر) فعالیت و کار ادبی نویسنده‌اش است. اما در روایت و مضامین خود، وضعیت شخصی را کنار گذاشته و با شخصیت‌پردازی‌هایی فکر شده و در خدمت گرفتن عناصر دقیقی از نگارش داستان، مجموعه‌ای را ایجاد کرده است، که اگرچه از چند داستان تشکیل شده اما ساختاری کلی همه آنها را در بر گرفته است.

مجموعه داستان چال از که مولفه‌هایی نظیر حس‌پردازی، تصویرآمیزی، تخیل و اندیشه برخوردار است، مجموعه از زندگی مردمانی سوژه می‌گیرد، که می‌توان همه‌شان را نماینده طبقه کارگری جامعه توصیف کرد. نویسنده با روایت‌ها و سیر زمانی داستان‌هایش، به شکلی که در لایه‌های پنهان‌دارنده کار نهفته، از روایت صرف دست می‌کشد و به نوعی، رنج، مرعوب شدگی، سرخوردگی، امید و ناامیدی را در روان آدم‌هایی به جست‌وجو می‌نشیند، که هرکدام گویی زیستن را در مسیری انبوه از "چال" تجربه می‌کنند. آدم‌هایی بی‌دفاع که زیستن شاید، رنج روانشان‌ را مهیا کرده. با این همه، تیزبینی مولف باعثشده چنین روایت‌هایی هرگز به سیاه‌نویسی منجر نشود."

این کتاب در 104 صفحه و در قطع جیبی منتشر شده است.

انتهای پیام/