سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: محمدعلی بهمنی با اشاره به اهمیت حضور افراد سرشناس در مکان‌های فرهنگی مانند نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: برگزاری یک نمایشگاه گسترده در حوزه نشر مانند نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضروری است به همین دلیل این نمایشگاه باید در بالاترین کیفیت ممکن برگزار شود. بدون شک فضای نمایشگاهی شرایطی را فراهم می‌‌کند که حتی افرادی که علاقه چندانی به کتاب و کتابخوانی ندارند نیز کتاب خریداری کنند، بنابراین هر فردی که حرف و نظرش تاثیرگذار است و اعتباری در جامعه دارد باید مردم را به حضور در این نمایشگاه دعوت کند.

او ادامه داد: البته خرید کتاب چندان مهم نیست زیرا بعضی‌ها خوب کتاب می‌خرند، اما یک برگ آن را هم مطالعه نمی‌کنند به همین دلیل در کنار دعوت مردم به خرید کتاب، آنها را به خواندن کتاب نیز باید دعوت کنیم.

این غزل‌سرای کشورمان که در سال ۱۳۷۸ موفّق به دریافت تندیس خورشید مهر به‌ عنوان برترین غزل‌سرای ایران شده است در توضیح پیشرفت‌های نمایشگاه کتاب تهران در سال‌های گذشته گفت: مسئولان برگزاری نمایشگاه همه تلاش خود را انجام می‌دهند و هر ساله نمایشگاه خوبی را شاهد هستیم اما هنوز مشکل مکان برگزاری نمایشگاه پابرجاست زیرا مصلی برای کار دیگری ساخته شده و برای برگزاری نمایشگاه مناسب نیست.

او ادامه داد: به دلیل اینکه محل مصلی برای نمایشگاه کتاب طراحی نشده تعدادی از غرفه‌ها که توان مالی کمتری دارند در میان غرفه‌های بزرگ گم می‌شوند. به هر حال برگزاری این نمایشگاه کار دشواری است و خدا را شکر که بخش قابل توجه‌ای از جامعه آن را می‌پسندند.

بهمنی که در سال 93 به عنوان چهره ماندگار جشنواره صنعت چاپ کشور انتخاب شد در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: امیدوارم در سال‌های آینده کتاب‌های برجسته از هر حوزه انتخاب شوند و با تبلیغات دولتی این کتاب‌ها به مردم معرفی شوند تا کتاب‌هایی که ارزش ادبی و علمی چندانی ندارند با تبلیغات رسانه‌ای به صدر کتاب‌های پرفروش نروند.

انتهای پیام/