سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: اولین همایش گردشگری ادبی در غرب کشور با هدف ترویج کتابخوانی و گردشگری در حوزه ادبیات برای نخستین بار در منطقه غرب کشور در همدان برگزار و در این برنامه از مجموعه شعر "کلید کوچک جهان" سروده حسن گوهرپور رونمایی خواهد شد.

این همایش یک روزه از صبح و با بازدید از پیست اسکی همدان آغاز، سپس با حضور در مقبره‌های بوعلی‌سینا، عارف قزوینی، باباطاهر و ... ادامه پیدا خواهد کرد. در این دیدارها، شعرخوانی و معرفی دوباره این شاعران و حکیم بزرگ بوعلی‌سینا صورت خواهد گرفت. بعد از ظهر هم عصر شعر و موسیقی در تالار فجر همدان برگزار و در این برنامه علیرضا بهرامی به شعرخوانی خواهد پرداخت.

این برنامه با همکاری تشکل‌های غیر دولتی، سازمان میراث فرهنگی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه شعر و ادب استان و ... پنجشنبه 30 بهمن ماه سال جاری ساعت 16 در تالار فجر برگزار می‌شود.

حسن گوهرپور کارشناس زبان و ادبیات فارسی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر است و نخستین مجموعه شعر او با نام "آدم‌های مثلثی از خیابان‌ها آمده‌اند" سال 82 توسط نشر ثالث به انتشار رسید و سال 83 کاندید جایزه کارنامه بود.

مهمان ویژه این برنامه علیرضا بهرامی است. برخی از فعالیت‌های این شاعر، مستندساز و روزنامه‌نگار عبارتند از: مجموعه‌های شعر: تا آخر دنیا برایت می‌نویسم، وقتی‌که برف می‌بارد، اصلا مهم که نیست و غم صدای تو یعنی؛ دبیر و داور 9 دوره جایزه کتاب سال شعر "خبرنگاران"؛ عضو شورای سیاست‌گذاری و داور جایزه کتاب سال "غزل"؛ عضو هیات داوری جشنواره‌های مختلف در حوزه ادبیات و رسانه؛ نامزد کتاب سال جمهوری اسلامی در شاخه‌ شعر سال93؛ سازنده فیلم‌های مستندی چون "هشتصد قدم در لاله‌زار"، "رییس‌جمهور یک دلاری" در کره جنوبی، "آن‌ها..." در عربستان سعودی، اکسپو در چین و کره جنوبی و...

انتهای پیام/