به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مراسم بزرگداشت محمود حسینی زاد نمایش‌نامه‌نویس، مترجم آثار آلمانی، داستان‌نویس، و منتقد ادبی ایرانی از سوی سفارت آلمان در ایران و موسسه زبان گوته با همکاری خانه هنرمندان ایران شنبه 12 مهر با حضور محمود دولت آبادی در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

محمود حسینی زاد به همراه پتروس مارکاریس - نویسنده مطرح یونانی - و نوین کیشور - مؤسس انتشاراتی سیگال در کلکته - به عنوان برگزیدگان مدال گوته در سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شده‌اند.

در معرفی انستیتو گوته از محمود حسینی‌زاد از او به عنوان مهم‌ترین مترجم ادبیات آلمانی‌زبان معاصر به فارسی یاد شده است.

او همچنین برای نمایش‌نامه "نهاده سر غریبانه به دیوار" در دانشکده هنرهای دراماتیک و برای نمایش‌نامه "تگرگ آمد امسال برسان مرگ" در جشنواره توس لوح تقدیر دریافت کرده‌است.

سید محمود حسینی‌زاد فوق لیسانس علوم سیاسی خود را از آلمان دریافت کرد. همچنین دارای دیپلم زبان آلمانی است. از سابقه فعالیت‌های او می‌توان به تدریس زبان آلمانی در دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد. حسینی‌زاد علاوه بر نوشتن به نقاشی نیز می‌پردازد.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند شنبه 12 مهر از ساعت 17:30 به تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران مراجعه نمایند.

انتهای پیام/