به گزارش هنرآنلاین به نقل از شهر کتاب؛ در روز سه‌شنبه هشتم مهر ماه ساعت ۱۶:۳۰، که روز بزرگداشت مولوی است، نشست هفتگی با موضوعیت آثار مولانا برگزار می‌شود.

مولانا جلال‌الدین کیست؟ آیا مولانا فقیه، عارف، دانشمند، حکیم و به نوعی فیلسوف بود که دین، عرفان، دانش و فلسفه را چون ابزارهایی به کار گرفته بود تا آفریدگار جهان هستی و نیستی، کل کائنات و انسان را که بی‌او کائنات بی‌معنا می‌ماند، بشناسد؟ چرا جهان در دو دهه‌ی اخیر به مولانا روی آورده است و کتاب‌ها و مقالات فراوان درباره‌ی او نوشته می‌شود؟ بی‌تردید مولانا از مردانی است که در طول تاریخ فراتر از مکان و زمان خویش گام برداشته‌اند.

انسان امروز چه رویکردی به آثار مولانا دارد و به کدام پرسش بنیادین او پاسخ می‌دهد؟ مولوی که مرد دوران خود بود، می‌تواند مرد دوران ما نیز باشد؟ ما برای ساختن جهان مطلوب، چه بهره‌ای از مولانا می‌توانیم ببریم؟ مولانا چه نقشی در نزدیکی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها دارد؟ علم امروزی چه نسبتی با عرفان دارد؟ و بسیاری پرسش‌های دیگر درباره‌ی مولانا و دنیای امروز.

هشتم مهر ماه روز بزرگداشت مولوی است و فرصت مناسبی است که بار دیگر این پرسش‌ها را با مولوی‌پژوهان در میان بگذاریم.

مرکز فرهنگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه هشتم مهر ماه ساعت ۱۶:۳۰، که روز بزرگداشت مولوی است، نشست هفتگی خود را به بررسی اندیشه‌ها و آثار مولانا و پاسخ‌های مولوی به پرسش‌های امروزی ما اختصاص داده است که با حضور دکتر محمدعلی موحد، دکتر شهرام پازوکی و دکتر مجتبی بشردوست برگزار می‌شود و علی‌اصغر محمدخانی، کارنامه‌ی مولوی‌پژوهی در یک سال گذشته را تحلیل و بررسی می‌کند.

از علاقه‌مندان به مولانا برای حضور در این نشست دعوت می‌شود به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

انتهای پیام/