به گزارش هنر آنلاین، شب گذشته تساوی بازی ایران و نیجریه، خوشحالی مردم ایران را در پی داشت. پیش از آغاز بازی کل خیابان‌های سطح شهر خلوت بود؛ چه آن‌ها که فوتبال را دوست داشتند و چه آن‌ها که در جمع فوتبال دوستان بودند، به تماشای این بازی مهم نشستند. نفس‌ها در دل حبس شده بود تا عملکرد بچه‌های تیم ملی ایران در زمین شهر کوریتیبا برزیل دیدنی باشد. تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در جام جهانی مقابل نیجریه قرار گرفت و توانست یک امتیاز از این بازی حساس بگیرد.

علاوه بر مردم، هنرمندان و سیاست‌مداران نیز این بازی مهم را از دست ندادند؛ اکثر دوستداران فوتبال در فضای مجازی به بازی تیم ملی اشاره کرده‌اند که خواندن نظرات آن‌ها خالی از لطف نیست.

از حسن روحانی رئیس جمهور ایران که در منزل شخصی خود همانند مردم عادی فوتبال را تماشا کرد تا سید جواد ظریف همراه با تیم هسته‌ای در دفتر نمایندگی ایران در وین، که در اتاقی همه آرام نشسته‌اند و فوتبال را نظارت می‌کنند. در ادامه یکی از خبرنگاران که همراه این تیم در وین همراه وزیر امور خارجه است در صفحه مجازی خود نوشته، در کنار سیاست کمی تفریح و دیدن فوتبال هم لازم است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در توییتر خود این عکس را منتشر کرده و نوشته: "به بچه‌هامون افتخار می‌کنم که نخستین امتیاز را به دست آوردند. امیدوارم امتیازه‌ای دیگری هم در راه باشد."

تیم هنرمندان ایران که در شهر سائوپولو ساکن هستند، نیز از صبح روز گذشته به شهر کوریتبا رفتند تا در استادیوم و در کنار ایرانیان دیگر، حامی تیم ملی کشورمان باشند. خیلی از این هنرمندان در ابتدای سفر خود با هیجان زیادی عکس‌ها را در صفحه‌های مجازی خود منتشر می‌کنند.