به گزارش سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین؛ نمایشنامه‌ای با عنوان "جلجتا" به ترجمه فرید قدمی در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد. ویلیام باتلر ییتس شاعر و نویسنده بزرگ ایرلندی و برنده جایزه نوبل ادبیات است که آن طور که باید و شاید در ایران شناخته شده نیست.

این نمایشنامه با نگاهی به روایت به صلیب کشیدن مسیح در اناجیل، روایتی نو و رویاگون از این واقعه به نمایش می گذارد که در نوع خود بدیع و طرفه است. خوانندگانی که مطالعه آثار غربی را همراه با متن اصلی می پسندند، می‌توانند به بخش پایانی کتاب که متن انگلیسی اثر در آن درج شده است رجوع کنند. این کتاب در نشر افراز و در شمارگان 1100 نسخه به انتشار رسیده است.

همچنین کتاب تازه ای از جان اشتاین بک توسط نشر روزگار به انتشار رسیده است. رمان "آتش فروزان" به ترجمه مرضیه خسروی در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران روانه بازار کتاب شد. این رمان حکایت گر جو سول پیرمردی است که در آرزوی داشتن فرزندی است. این اثر از آثار تجربی جان اشتاین بک محسوب می شود که روایتگر داستانی دراماتیک و شورانگیز است که می تواند خواننده را مجذوب خود کند. در پاره ای از معرفی این کتاب اینگونه آمده است که "شخصیت های منزوی آتش فروزان نه شخصیت هایی کاملا عادی و نه کاملا برجسته و متمایز هستند؛ شوهر، زن، دوست و غریبه همگی نمونه های افسانه ای ادبیات فولکلور هستند که از ادبیاتی عامه آمیخته با شیوایی بهره می برند.نوعی ادبیات عامه که با شکوه، شاعرانه و سیال می نماید..."

این کتاب در تیراژ 1000 نسخه و با قیمت 6000 هزار تومان به چاپ رسیده است.