به گزارش سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین ؛10 تا 20 اردیبهشت ماه زمان برپایی بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است که عموم مردم می‌توانند از ساعت 10 صبح تا 8 شب در محل نمایشگاه به بازدید از غرفه‌های مختلف بپردازند. 2 ایستگاه متروی مصلی و شهیدبهشتی در خط یک مترو تهران در ضلع شمال و جنوب مصلی تهران سبب شده تا بهترین راه برای دسترسی به نمایشگاه کتاب استفاده از مترو باشد، همچنین امسال با افتتاح خط سه مترو نیمه جنوبی این خط هم میزبان مسافران نمایشگاه کتاب است و از ساعت 9صبح تا سه بعد ظهر به شهروندان خدمات رسانی می کند.

20 ناشر برگزیده و شایسته تقدیر سال 92 در روز افتتاحیه معرفی و تقدیر شدند که ناشران برگزیده عبارتند از :انتشارات سخن، جامعه‌نگر، افق، محراب قلم، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، موسسه بوستان کتاب و انتشارات جهاد دانشگاهی. همچنین انتشارات دلیل ما، جمال،‌ مرسل و براق به عنوان ناشران تقدیری معرفی شدند. در بخش ویژه نیز انتشارات آموت، علوم رایانه، سفیر اردهال، تضامنی حتمی، موسسه تالیف ترجمه و نشر آثار هنری متن، میزان، مینوی خرد، داستان و فرهنگ معاصر معرفی شدند.

343 هزار دانشجو و طلبه برای دریافت بن‌کارت اعتباری خرید کتاب ثبت نام کرده‌اند. "نیکنام حسین‌پور" مدیر کمیته رفاهی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال میزان حمایت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رشد 25 درصدی نسبت به سال گذشته داشت و با دستور سید عباس صالحی، رئیس بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تعداد 40 هزار نفر به دریافت کنندگان بن کارت‌ها اعتباری افزوده شد. وی درباره میزان مشارکت دانشجویان دانشگاه‌ها برای دریافت بن کارت اعتباری گفت: دانشجویان دانشگاه‌های دولتی با 48 درصد، دانشگاه آزاد اسلامی با 20 درصد و دانشگاه پیام نور با 10 درصد بیشترین و کمترین نسبت مشارکت را داشتند.

266هزار و 429 عنوان کتاب داخلی و 132 هزار عنوان کتاب خارجی در نمایشگاه امسال عرضه شده است. در بخش داخلی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۲۳۳۰ ناشر محصولات فرهنگی خود را برای بازدید عموم ارائه کرده‌اند که شامل ۱۲۹۶ ناشر در بخش عمومی (شبستان)، ۶۲۳ ناشر در بخش دانشگاهی، ۲۸۳ ناشر در بخش کودک و نوجوان و ۱۲۸ ناشر در بخش آموزشی می‌شود. همچنین ناشران خارجی از کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ژاپن، ونزوئلا، مکزیک، روسیه، قطر، عمان و چین با ۱۰۷ هزار عنوان کتاب لاتین و ۲۵ هزار عنوان کتاب عربی در این نمایشگاه حضور دارند.

6 نمایشگاه کتاب همزمان با نمایشگاه کتاب تهران در ابوظبی، ژنو، کوالالامپور، بوداپست، بوگاتا و کبک برگزار شده است.

انتهای پیام/