به گزارش هنرآنلاین، " سید محمد حسینی " شامگاه چهارشنبه در آیین بزرگداشت روز ملی حکیم "ابوالقاسم فردوسی" که در سالن ورزشی 12 هزار نفری آزادی با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و هنری، فردوسی پژوهان برگزارشد ،اظهار داشت: اگرچه امروز فردوسی در میان نیست ولی همواره و در همه حال او و شاهنامه زنده و ماندگار برای همه ایام تاریخ خواهند ماند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و یادآور شد : در ایام برپایی این رویداد مهم فرهنگی کشور ترجمه اسپانیولی شاهنامه نیز رونمایی شد که مورد استقبال چشمگیر میهمانان خارجی و بازدیدکننگان از این رویداد مهم فرهنگی قرار گرفت.

به گفته حسینی خوشبختانه امروز درخشش شاهنامه را در سطح جهان شاهد هستیم که به دنبال آن روز به روز به علاقه مندان ترجمه این کتاب ارزشمند و فاخر در سطح جهان به زبانهای مختلف دنیا افزوده می شود. رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد که در مورد شاعر حماسه سرا حکیم فردوسی باید پذیرفت وی با هوش سرشار و خردی که داشت از سرآمدان خرد به حساب می آید.

حسینی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که باید ابعاد باور و اشعار دل آور فردوسی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و دل جامعه به معرفت حماسه آفرینش آویخته شود و هنوز شخصی نتوانسته همانند آن اشعار در سطح جهان گرد آورد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه تصریح کرد که جا دارد در سال حماسه 1392، شاعر و حکیم نامدار ایران فردوسی آن حماسه سرای بی همتای همه دوران ها در پیشانی رفتار، گفتار، پندار این امت مجاهد جایی فراتر از گذشته یابد.

لازم بذکر است پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در مراسمی دیگر به مناسبت روز ملی فردوسی در همایش این شاعر نامی حماسه سرا قرائت شد.