به گزارش هنرآنلاین و به نقل از روابط عمومی برج میلاد تهران، کتاب خورشید عدالت ترجمه 16 زبانه نامه محمدرضا حکیمی به فیدل کاستروست که قرار است دوشنبه 22 آبان ماه از ساعت 14 تا 16 در گنبد آسمان برج میلاد تهران با حضور مقامات و مسوولان فرهنگی و ادبی کشور رونمایی شود.

استاد حکیمی، در این نامه درخشان و ماندگار خطاب به شخصیت انقلابی، «فیدل کاسترو» رهبر سابق کوبا، اندیشه آرمانی انسان معاصر را در قالب آموزه‌های دینی و کلام امام علی(ع) در مقایسه با الگوی مورد نیاز بشر، یعنی عدالت تبیین می‌کند.

در مراسم رونمایی از کتاب خورشید عدالت ، منصور اعتصامی قائم مقام رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور رئیس بنیاد نهج‌البلاغه، حجت‌الاسلام بهمن اکبری رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی و فرزاد هوشیار پارسیان مدیر عامل برج میلاد حضور خواهند داشت.

این مراسم با همکاری برج میلاد تهران، بنیاد نهج البلاغه، مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می شود.

محمدرضا حکیمی در سال 1314 در مشهد زاده شد. پدرش مرحوم حاج عبدالوهاب حکیمی از متشرعان و محترمین بازار مشهد بود.

محمدرضا در سال 1320 ابتدا راهی مکتب و سپس مدرسه شد و در سال 1326 در حوزه علمیه خراسان تحصیلات خود را آغاز کرد و بیست سال به علم اندوزی و خودسازی پرداخت.

حکیمی همچنین از محضر استادانی همچون آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی خراسانی، آیت‌الله سیدمحمدهادی میلانی و آیت‌الله میرزا احمد مدرس یزدی بهره‌ برد، و جهت فراگیری نجوم، تقویم و برخی علوم دیگر به محضر استادانی چون حاج شیخ اسماعیل نجومیان، حاج سیدابوالحسن حافظیان و حاجی خان مخیری شتافت.

محمدرضا حکیمی در سال 1348، اجازه اجتهاد را از شیخ آقابزرگ تهرانی دریافت کرد. حکیمی که خود از «مرزبانان حماسه جاوید» است، در طول چند دهه نسل معاصر را با عمق اندیشه و گستردگی آثار مردان با فضیلت آشنا کرده و با نگارش ده‌ها کتاب مخاطبان خود را به سرچشمه زلال وحی نزدیک کرده است.

بعثت، عید غدیر، عاشورا، مهدی، خورشید مغرب، کلام جاودانه، قیام جاودانه، الحیاة (دایرة المعارف بزرگ اسلامی)، مکتب تفکیک، فریاد روزها، جهش‌ها، بیدارگران اقالیم قبله، امام در عینیت جامعه، هویت صنفی روحانی، حماسه غدیر، ادبیات و تعهد در اسلام، دانش مسلمین، حماسه مرزبانان جاوید و الهیات الهی و الهیات بشری از جمله آثار مکتوب حکیمی است