به گزارش هنرآنلاین، محمدمهدی روحانی، مدیرعامل موسسه انتشارات دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به تاثیرگذاری کتاب و هفته کتاب بر وضعیت کتابخوانی مردم بیان کرد: رشد سریع علم و فناوری نیازمند زبان پویایی است که بتواند منتقل‌کننده مفاهیم تازه و جدید باشد. در این میان کتاب از جمله کالاهای فرهنگی است که مسئولیت مهم انتقال مفاهیم را در حوزه های مختلف علم، فرهنگ و هنر بر عهده دارد که این موضوع بر میزان تاثیرگذاری هفته کتاب در راستای نمایش و عرضه کتاب‌ها در این هفته می‌افزاید.

وی تاکید کرد: هفته کتاب فرصت مغتنمی است که بر اساس آن می‌توان شاهد بهبود کیفی کتاب‌ها از لحاظ محتوایی، ساختاری، زبانی و دیگر مسائل وابسته به آن در حد استانداردهای جهانی باشیم.

روحانی افزود: همچنین در این هفته که یکی از شاکله‌های فرهنگی کشور شده است، می‌توان گام‌های حرکت به سوی پیشرفت را سریع تر طی کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: مدیران فرهنگی و به ویژه موسسات انتشاراتی در هفته کتاب، با هدف توسعه علمی کشور و همچنین تلاش در جهت تقویت زبان علم فارسی، نقش مهمی در این حوزه ایفا می‌کنند.

وی، لزوم توجه به آثار دانشگاهی و به روز کردن این آثار را از جمله فعالیت‎های موثر در هفته کتاب دانست و خاطرنشان کرد: اهمیت تولیدات موسسات نشر کشور در حوزه تالیفات دانشگاهی توسط استادان و اندیشمندان باید مدنظر ناشران معتبر و مدیران فرهنگی قرار گیرد تا با برنامه‌ریزی مناسب، دانشجویان و علاقه مندان بتوانند بهره کافی را از این هفته ببرند.

بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار "یادگار ماندگار" از 20 تا 27 آبان‌ماه سال جاری در سرتاسر کشور برگزار می‌شود.