به گزارش هنرآنلاین، کتاب "نورالدین پسر ایران" خاطرات سید نورالدین عافی است که به همت معصومه سپهری نوشته و گردآوری شده و در کمتر از یک سال، به چاپ پنجاه و پنجم رسیده است.

این کتاب، روایت پسر 16 ساله‌ای از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز است که حضور در دفاع مقدس را به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است. نورالدین نزدیک به 80 ماه و برخلاف جراحات بسیار در جبههای جنگ مانده و مقاومت کرده و حالا جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس است.

رهبر انقلاب در اواخر سال گذشته پس از مطالعه این اثر، در دست نوشته‌ای بر این کتاب، نوشتند: " این نیز یکی از زیباترین نقاشی‌های صفحه‌ پُرکار و اعجاز گونه‌ هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هایی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته می‌ماند، از ویژگی‌های برجسته‌ این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ همسری است که تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی با رزمنده‌‌ای یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است. ساعات خوش و با صفایی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله".

کتاب"نورالدین پسر ایران" پس از انتشار، همواره جزو پرفروش‌ترین آثار سوره مهر بوده است. این کتاب در 698 صفحه، قطع گالینگور و در تیراژ 2000 جلد و با قیمت 14 هزار تومان به چاپ پنجاه و پنجم رسیده است.