سرویس سینمایی هنرآنلاین : ابراهیم حاتمی‌کیا در بخشی از این نشست در پاسخ به این پرسش که چرا روز جمعه پیش از نمایش فیلم "بادیگارد" در برج میلاد، در مراسم فرش قرمز شرکت نکرد، گفت: واقعیت این است که خیلی به این فضا علاقه‌ای ندارم و حتی از بودن در آن خجالت می‌کشم و پرویز هم همین حال را دارد.

او افزود: به همین دلیل بچه‌ها اجازه گرفتند که اگر ممکن است روی فرش قرمز نرویم و من هم حالم خوش نیست برای اینکه در این فضا قرار بگیرم. خیلی‌ها دوست دارند از کراوات استفاده کنند و بعضی آن را حرام می‌دانند. برای من بودن در این فضاها همانند فرش قرمز، حرام است. به ویژه که در کشور خودم قدم برمی‌دارم.

پرویز پرستویی بازیگر "بادیگارد" نیز درباره عدم حضور بر فرش قرمز گفت: به هر حال برگزارکنندگان جشنواره تصمیم گرفته‌اند که با این شکل و شمایل آن را برگزار کنند، اما خود من از بچگی چنین روحیه‌ای ندارم. اولین باری که کت پوشیدم روز عروسی‌ام بود و آن‌قدر نامتعادل شدم که زمین خوردم و کتم پاره‌پاره شد.

وی در ادامه عنوان کرد: نمی‌خواهم بی‌حرمتی کنم اما وقتی در این فضا و میزانسن قرار بگیرم تعادلم را از دست می‌دهم و راحت نیستم. حسن نیت مسئولان را می‌فهمم که می‌خواهند فضای دلنشینی ایجاد کنند و تماشاگر هم آن را دوست دارد اما خودِ من این علایق را ندارم.