سرویس موسیقی هنرآنلاین: دومین شب از سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای باشکوه ارکستر پارس با سرپرستی ناصر نظر به پایان رسید. آخرین اجرای روز دوم ساعت 21 در تالار وحدت آغاز شد و در نهایت با استقبال بسیار خوب شنوندگان حاضر در تالار وحدت به پایان رسید.

ارکستر موسیقی پارس که سابقه سه دهه فعالیت موسیقی در بخش کودک و نوجوان را دارد، پنجشنبه شب بار دیگر به همت ناصر نظر سرپرست باسابقه این گروه، برای چندمین بار در جشنواره موسیقی فجر به روی صحنه رفت تا یک‌بار دیگر با اجرایی نو نسبت به دوره‌های گذشته، همگان را در تالار وحدت شگفت‌زده کند. این اجرا، تنها کنسرت بخش کودک و نوجوان در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بود.

کنسرت گروه پارس در دو قسمت اجرا شد. بخش اول این اجرا به اجرای ارکستر ایرانی به سرپرستی گلنوش صالحی اختصاص داشت که در این بخش پنج قطعه با عنوان‌های، تصنیف هم‌عنان باد، تک‌نوازی عود توسط بهار بدیعی تبار، چهارمضراب، آواز نهفت و تصنیف بی‌پایان اجرا شد. تنظیم تمام این پنج اثر را گلنوش صالحی بر عهده داشت و ملینا پورغلامی و علی عرشی آوازخوان‌های اولین بخش از اجرای امشب گروه پارس در جشنواره موسیقی فجر بودند. همچنین ارکستر پارس برای تنظیم این پنج اثر از 18 نوازنده از جمله سرپرست ارکستر پارس، گلنوش صالحی به عنوان نوازنده تار بهره می‌برد.

بخش دوم اجرای گروه پارس در شب دوم جشنواره موسیقی فجر، به گروه نوازی هارپ و گروه کر به همراه سازهای زهی تعلق داشت. قسمت گروه‌نوازی هارپ با سرپرستی فتانه شاهین پس از پایان بخش اول اجرا آغاز شد. در این بخش نیز همانند قسمت اول اجراها، گروه پارس به اجرای پنج اثر پرداخت که این قطعات را فتانه شاهین تنظیم کرده و وظیفه رهبری ارکستر در این بخش را یاسمن جعفریان بر عهده داشت. در بخش گروه نوازی هارپ نیز 14 نوازنده برای نواختن چند ساز به روی صحنه آمدند.

گروه موسیقی کودک و نوجوان پارس به سرپرستی ناصر نظر از گروه‌های موسیقی قدیمی در بخش کودک و نوجوان است. ناصر نظر سرپرست این گروه، بیش از 30 سال است که به تدریس موسیقی می‌پردازد و گروه پارس را در سال 1364 تأسیس کرد و در ادامه در سال 1369 ارکستر پارس و گروه کر پارس را به وجود آورده است. ناصر نظر به همراه ارکستر پارس از سال‌های دور تا به کنون، در چندین جشنواره متعدد موسیقی فجر و همچنین روز جهانی کودک به اجرای برنامه پرداخته است.