به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر؛18 بهمن ماه با حضور مسئولین و هنرمندان برگزار می‌شود. روز 18 بهمن ماه طی مراسمی در سالن ایران فرهنگستان هنر از مقام هنری 25 هنرمند کشور که طی سال گذشته موفق به دریافت نشان درجه یک هنری (معادل دکتری) شده‌اند، تجلیل به عمل خواهد آمد. بر این اساس؛ در این مراسم از بهروز دارش، سعید شهلاپور و ملک دادیار گروسیان در رشته مجسمه سازی؛ ایران دخت درودی، سید جمال الدین طبسی نژاد، ایراهیم حسین زاده مقبلی، حسن مردانه، محمد ناصری پور و محمد باقر ضیایی در رشته نقاشی، میثم سلطانی، احمد احمدی حیدری، غلامرضا راه پیما، سعید قادری، عبدالصمد صمدی، رضا امینی، مصطفی عابدینی، مجنتبی شریفی، عسگر محمدی تبار، محمد مهدی فرهنگی در رشته خوشنویسی؛ امیر همایون یگانه، غلامحسین ملک عراقی، ضیا الدین خطیر و هومن صدر در شاخه عکاسی؛ پریسا تشکری و هادی عارفی در رشته گرافیک تجلیل به عمل خواهد آمد. لازم به یادآوری است؛ مراسم تجلیل از هنرمندان باسابقه کشور به مناسبت نام‌گذاری ایام یوم الله دهه فجر، به نام «انقلاب اسلامی، معنویت‌گرایی، حاکمیت ارزش‌ها، فرهنگ و تمدن نوین اسلامی» برگزار می‌شود. این مراسم روز 18 بهمن ماه ساعت 18 در سالن ایران فرهنگستان هنر در کنار نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار خواهد شد.

افتتاح فجر و هنر ملی در فرهنگسرای نیاوران

همچنین نمایشگاه "فجر و هنر ملی" هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که به آثار خوشنویسی و نگارگری اختصاص دارد روز دوشنبه 19 بهمن‌ماه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود، نمایشگاه آثار خوشنویسی و نگارگری جشنواره تجسمی فجر با عنوان "فجر و هنر ملی" از ساعت 11 روز دوشنبه 19 بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برپا می شود. در این نمایشگاه آثار نسل‌های مختلف هنر خوشنویسی و نگارگری با هدف حمایت از هنرهای ملی کشور به نمایش درخواهد آمد. در این بخش از هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که به صورت غیر رقابتی برگزار می شود بیش از 100 اثر خوشنویسی و نگارگری بر روی دیوار گالری های فرهنگسرای نیاوران خواهد رفت.

لازم به یادآوری؛ نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با رویکرد به هنر معاصر از روز 9 بهمن‌ماه در موسسه فرهنگی و هنری صبا آغاز به کار کرده و تا 17 اسفندماه میزبان علاقمندان به هنر است.