به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، این جشنواره امسال علاوه بر تهران در استان‌های دیگر هم برگزار می‌شود و استان فارس یکی از میزبان‌های برگزاری این جشنواره است.

محسن خباز مدیر انجمن موسیقی استان فارس گفت: موسیقی به عنوان یک مولفه فرهنگی در استان فارس مورد توجه همه مردم است و مسئولان و هنرمندان همه تلاششان را برای پیشرفت این هنر در استان انجام می‌دهند.

وی افزود: نمی‌توان انکار کرد که بسیاری از جنبش‌های ادبی و هنری کشورمان از شیراز آغاز شده‌اند. این اتفاق از عصر منوچهری، سعدی، حافظ شیرازی و دیگر بزرگان آغاز شده و هنوز هم ادامه دارد.

مدیر انجمن موسیقی استان فارس ادامه داد: بافت فرهنگی شیراز همیشه بستر مناسبی را برای رشد هنر فراهم می‌کرده است و خوشبختانه اکنون هم با شرایط خوبی برای رویدادهای هنری و فرهنگی در استان روبه رو هستیم.

خباز با تاکید بر توجه مسئولان استان به موسیقی اظهار کرد: در این استان همیشه برای موسیقی برنامه‌ریزی وجود داشته است. مسئولان به این هنر توجه دارند و سیاستگذاران هم نگاه عمیقی به جریان این هنر دارند.

وی افزود: در چنین شرایطی مردم هم توجه کافی به موسیقی خواهند داشت و اهالی موسیقی هم طبعا همه سعیشان را خواهند کرد تا برای مردم آثار ارزشمندی خلق کنند. مجموع این شرایط موجب شده در استان فارس نوازندگان و آهنگسازان موفقی حضور داشته و در حال فعالیت باشند.

مدیر انجمن موسیقی استان فارس فعالان عرصه موسیقی در این کشور را از همه گونه‌های موسیقی دانست و بیان کرد: آهنگسازان و نوازندگان استان واقعا در سطح خوبی هستند. نه تنها پیشکسوتان بلکه جوانان همیشه در جشنواره‌های استانی نشان داده‌اند توانایی بالایی دارند.

خباز ادامه داد: چندی پیش برای برگزاری یک جشنواره موسیقی استانی فراخوانی منتشر کردیم. بیش از ۷۰ گروه برای اجرا در جشنواره اعلام آمادگی کردند. البته این فقط تعداد گروه‌هایی بود که در آن زمان آماده اجرا بودند.

به گفته مدیر انجمن موسیقی استان فارس، در این استان حدود ۹۰ گروه موسیقی در حال فعالیت هستند.

خباز درباره برگزاری سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در استان فارس اظهار کرد: این یازدهمین دوره است که میزبان برگزاری جشنواره موسیقی فجر هستیم. این جشنواره طی یازده سال بطور متوالی در استان ما برگزار شده و هر سال میزبان جشن موسیقی انقلاب اسلامی بوده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه همیشه تمایل به حضور گروه‌های بخش بین‌الملل در استان فارس را داشته‌اند، اظهار کرد: اجراهای بخش بین‌الملل حتی اگر مورد توجه همه مردم قرار نگیرند باز هم برای ما فرصت مغتنمی هستند تا اهالی موسیقی استان را به این اجرا‌ها دعوت کنیم.

مدیر انجمن موسیقی استان فارس در این باره توضیح داد: این اجرا‌ها برای استادان و پیشکسوت‌های موسیقی استان تجربه‌ای دلنشین است و می‌تواند برای هنرمندان جوان هم یک بسته آموزشی مناسب و ارزشمند باشد.

خباز درباره دیگر اجراهای جشنواره موسیقی فجر در استان فارس گفت: شیپور صلح با حضور علی قمصری، محمد معتمدی و بردیا کیارس در شیراز روی صحنه می‌رود. همچنین حسام‌الدین سراج، محمد علیزاده و رضا یزدانی هم از جمله گروه‌هایی هستند که در کنار گروه‌های موسیقی استان فارس در ایام جشنواره روی صحنه می‌روند.

انتهای پیام/