به گزارش هنرآنلاین : به نقل از ستاد خبری سی‌امین جشنواره موسیقی فجر، گروه موسیقی گیل و آمارد به سرپرستی و خوانندگی ناصر وحدتی یکی از گروه‌های موسیقی نواحی است که در بخش جنبی این دوره از جشنواره روی صحنه می‌رود.

ناصر وحدتی درباره این اجرا گفت: ما تقریبا سالی یک کنسرت در تالار وحدت برگزار می‌کنیم. امسال مرداد ماه روی صحنه رفتیم و قصد داشتیم کنسرت بعدیمان را بهار سال آینده اجرا کنیم.

وی افزود: اما وقتی مسئولان جشنواره برای اجرا از ما دعوت کردند آن را پذیرفتیم تا به سهم خودمان موسیقی گیلان را هم به بزرگ‌ترین رویداد موسیقی کشور یعنی جشنواره موسیقی فجر بیاوریم و در بخش موسیقی نواحی در کنار دیگر گروه‌ها حضور داشته باشیم.

سرپرست گروه موسیقی گیل و آمارد در ادامه اظهار کرد: اجرای ما در جشنواره دو بخش دارد. در بخش اول اجرایمان موسیقی مقامی گیلان را اجرا می‌کنیم و سازبندی داریم. همه ترانه‌ها و آواز‌ها را با سازهای محلی گیلان تنظیم کرده‌ام و در بخش دوم آوازهای زنان در شالیزار را فقط با سازهای کوبه‌ای اجرا می‌کنیم.

وی درباره موسیقی گیلان اظهار کرد: موسیقی گیلان دارای تنوع و گستردگی خاصی است که من سعی کرده‌ام علاوه بر اجرای این موسیقی به ابعاد دیگر آن هم توجه داشته باشم. البته موسیقی نواحی در کشور ما کلا نیاز به توجه و بررسی بیشتر دارد. امیدوارم شاهد این اتفاق باشیم.

وحدتی که ۱۰ سال از عمرش را صرف جمع آوری ترانه‌های فولکلور گیلان کرده است، گفت: کتاب "آوا‌ها و نغمه‌های موسیقی فولکلور گیلان" به زودی منتشر می‌شود. من ۱۰ سال از عمرم را برای جمع آوری و کار روی این کتاب صرف کرده‌ام و در آن انواع ترانه‌های فولکلوریک استان گیلان را دسته بندی کرده‌ام.

سیده رویا نوری ضیابری، اکرم فغانزاده، میترا حسابی، مریم کوچکی‌زاده و لیلی پدباس همخوان‌های گروه هستند و بنیامین چاره جو، مصطفی منجزی، سعید‌پور محمد، نیما برزگر و رامبد حسینی نوازنده‌هایی هستند که ناصر وحدتی را در اجرای گروه گیل و آمارد در جشنواره موسیقی فجر همراهی می‌کنند.

گروه موسیقی گیل و آمارد ۲۸ بهمن ساعت ۲۱ در برج آزادی روی صحنه رفته و قطعاتی از موسیقی استان گیلان را اجرا می‌کند.

در بخش نواحی سی‌امین جشنواره موسیقی فجر هفت گروه شرکت دارند.

انتهای پیام/