به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، حجت‌الاسلام سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری سی دوره جشنواره موسیقی فجر گفت: در یک جمله می‌توانم بگویم حرکت جشنواره موسیقی فجر رو به جلو بوده و نسبت به شروع خود خط سیر ی رو به بهبودی داشته است.

وی افزود: با توجه به ماهیت موسیقی و تأثیرات آن بر روی جسم و روح افراد باید به جشنواره موسیقی فجر توجه شود و مراقب بود در این جشنواره موسیقی بر خلاف ضوابط دینی نباشد، مبلغ ارزش‌های انقلاب باشد و به تعهداتی که از نام آن بر می‌آید یعنی موسیقی فجر انقلاب اسلامی، عمل کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به موسیقی فاخر ‌بیان کرد: در کشورمان به تعداد اقوام مختلف و متنوع، موسیقی بومی و سنتی داریم که همه آن‌ها می‌توانند فاخر و ارزشمند باشند.

این نماینده مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر وجود مشکلات مالی و اعتباری در عدم رشد مناسب موسیقی‌های ارزشمند اظهار داشت: باید مسؤلین ذی ربط با جلب اعتبارات به موقع اقدام کنند و وارد عمل شوند و دستگاه‌های حاکم برای این مسایل بودجه سالانه را در نظر بگیرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: موضوع نظارت را باید جدی گرفت زیرا تاکنون در این باره عملکرد ضعیف بوده و باید تقویت شود زیرا دستگاههای نظارتی باید اسلام‌شناسی قوی داشته باشند و کسانی که در این زمینه دانش کافی ندارند به این کار گمارده نشوند.

انتهای پیام/