به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، ساماندهی فعالان حوزه مد و لباس کشور طرح ساماندهی خانه‌های مد (مزون‌های مد و لباس) در کشور آغاز شد.

بر اساس این گزارش، در بخش اول این طرح که با شناسایی مؤسسات فعال آغاز شده است تعداد 650 مزون معرفی و در اولین اقدام از 155 مؤسسه برای تشکیل پرونده و ایجاد شرایط قانونی مناسب برای فعالیت دعوت بعمل آمده است.

کارگروه ساماندهی مد و لباس با استناد به قانون ساماندهی مد و لباس و با هدف شناسایی ظرفیت‌ها،هدایت و حمایت ،هماهنگی در فعالیت‌ها و مدسازی حرفه ای در کشور و کمک به فعالیت قانونی مؤسسات،کاربردی کردن تولیدات با همکاری اتحادیه‌های صنفی و واحدهای صنعتی و همچنین تأکید بر رعایت الگوهای مد و لباس اسلامی و ایرانی تسهیلات ویژه ای را در جهت راه اندازی این مؤسسات پیش بینی نموده است. این طرح با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط به اجرا در آمده و در بخش‌های بعدی مراحل دعوت از تمامی فعالان این حوزه صورت خواهد گرفت.

یاد آور می‌شود واحد صدور مجوز کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور به نشانی خیابان حافظ چهار راه کالج کوچه هلال احمر پلاک 6 به شماره تلفن 66742117 آماده پاسخگویی و مراجعه متقاضیان است.