سرویس مد و لباس هنرآنلاین : اولین سمینار تخصصی پوشاک کاربردی در صنایع به زودی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود. دکتر پروانه قاسمیان دستجردی، مدیر گروه رشته طراحی لباس و مدیر اجرایی سمینار در گفت‌و‌گو با خبرنگار هنرآنلاین گفت: دانشجویان طراحی لباس در طول تحصیلات خود واحدهای مرتبط با طراحی لباس مشاغل را می‌گذرانند. دانشگاه علم و فرهنگ نیز با توجه به ضرورت ایجاد تحولات جدی در سمینارهای علمی تصمیم گرفت سمیناری در مورد تحولات روز این شاخه برگزار کند.

قاسمیان افزود: وجود تکنولوژی‌های جدید باعث شده است شاهد لباس‌های هوشمند، لباس‌های نانو و... باشیم و با توجه به کارآیی این علوم در طراحی لباس مشاغل، در سمینار پیش‌رو به این نکات پرداخته خواهد شد.

او در مورد اهداف برگزاری این سمینار گفت: بررسی اهمیت و لزوم به کارگیری پوشاک متناسب با مشاغل صنعتی و محیط‌های کاری و نگاهی اجمالی به آسیب شناسی لباس مشاغل در کشور، ارائه راهکار و پیشبرد جهت ارتقای سطح کیفی محصولات ارائه شده در این حیطه و ترسیم چشم‌انداز جایگاه طراحی لباس مشاغل با رویکرد به الیاف هوشمند در سطح آموزش عالی از اهداف این برنامه است. چکیده این سمینار شروعی برای کنفرانس ملی پوشاک مشاغل که در اردیبهشت ماه 1395 برگزار می‌شود خواهد بود.

او در مورد سخنرانان برنامه گفت: اولین سخنران این سمینار دکتر علی اکبر مرآتی، دانشیار پژوهشکده مواد و فن‌آوری‌های پیشرفته در نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که در مورد منسوجات مدرن سخنرانی می‌کند.

قاسمیان ادامه داد: این برنامه با حضور و سخنرانی کارشناسان دیگری مانند دکتر ایمانی رئیس دانشگاه، دکتر اخویان رئیس دانشکده، حمید قبادی، حمیدرضا نیک طبع، هما فرهنگ و... برگزار می‌شود.

اولین سمینار تخصصی پوشاک کاربردی در صنایع دوشنبه 23 آذرماه از ساعت 9 تا 13 در دانشگاه علم و فرهنگ به آدرس اتوبان اشرفی اصفهانی، نرسیده به پل همت، خیابان شهید قموشی، خیابان بهار، دانشگاه علم و فرهنگ، تالار دکتر سعید کاظمی آشتیانی برگزار می‌شود و متقاضیان برای شرکت در این سمینار می‌توانند با شماره تلفن 09371577802 تماس بگیرند.

انتهای پیام/