به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس، به‌ منظور تسهیل امور برای متقاضیان درخواست ثبت اثر و دریافت کد شیما، شناسه یکپارچه مد و لباس ایرانی، از امروز به‌صورت اینترنتی اجرا می‌شود.

گفتنی است به استناد وظایف و آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی مدو لباس و برای ترویج الگوهای ملی و بومی و هدایت بازار تولید و نیز ترغیب مردم در پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه نشان شیما صادر می‌شود.

همچنین هر طراح و تولیدکننده، پس از دریافت کد شیما لازم است، نشان مربوطه را در درز قدی لباس، سمت راست بدوزد تا مایه اطمینان خاطر مصرف کنندگان فراهم شود. تاکنون بیش از 8700 نشان شیما صادر شده است.

مراحل ثبت آثار در سامانه اینترنتی شیما بدین ترتیب است:

1- مراجعه به سایت http://www.iranmode.com متعلق به بنیاد ملی مد و لباس،قسمت صدور شناسه شیما 2- پرکردن فرم درخواست شناسه شیما 3- پس از طی مراحل ثبت درخواست، شماره پیگیری ۸ رقمی صادر شده و از طریق پست الکترونیک و پیامک ارسال خواهد شد. صدور مجدد شماره پیگیری امکان پذیر نیست و منوط به ثبت درخواست مجدد است. 4- پیگیری وضعیت درخواست از طریق همین سایت و به وسیله شماره ملی اشخاص حقیقی یا شناسه ملی اشخاص حقوقی و تلفن همراه ثبت شده و شماره پیگیری ۸ رقمی میسر است. علاوه بر آن هرگونه تغییر در وضعیت رسیدگی به درخواست به وسیله پست الکترونیک و پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. 5- متقاضی پس از ثبت درخواست، لازم است یک نمونه از طرح دوخته شده را برای ارزیابی به دبیرخانه بنیاد ملی مد و لباس اسلامی ایرانی ارسال نماید.

انتهای پیام/