مریم ملاشاهی؛ طراح لباس برگزیده دو دوره جشنواره مد و لباس فجر در گفت و گو با خبرنگار هنرآنلاین درباره سوابق کاری خود گفت: از دوران کودکی به طراحی لباس و دوخت بسیار علاقه داشتم اما متاسفانه به دلیل نگاه غیرجدی جامعه به طراحان دوخت و لباس در رشته ادبیات شروع به تحصیل کردم.

وی در ادامه افزود: باید بگویم این علاقه به جایی رسید که در ادامه این رشته تحصیلی را رها کردم و به سراغ طراحی دوخت و لباس رفتم.

این هنرمند جوان افزود: خوشحال هستم بنیاد ملی مد و لباس با برگزاری جشنواره‌هایی در این راستا توانسته است نگاه اغلب افراد جامعه را به طراحان لباس تغییر بدهد و همچنین سلیقه مردم را به سمت و سوی تکنولوژی در حوزه مد و لباس و پوشاک هدایت کند.

ملاشاهی همچنین مطرح کرد: درست است که بنیاد برای برقراری تعامل میان طراحان لباس و افراد جامعه زحمت های بسیار کشیده است و تا حدودی نیز موفق بوده است اما نکته ای که از یاد رفته و کمتر به آن توجه می شود ایجاد امکانات برای طراحان لباس کشور است.

وی در ادامه اضافه کرد: معتقدم در بعضی از نمایشگاه‌ها حق طراحان لباس به خوبی رعایت نمی شود و بنیاد ملی مد و لباس باید یک کار فرهنگی ویژه‌ای برای طراحان لباس انجام دهد.

انتهای پیام/62