غزاله عیدی طراح لباس جوان کشورمان در گفت و گو با خبرنگار سرویس مد و لباس خبرگزاری هنر ایران درباره تاثیر جنس پارچه در طراحی و دوخت آن گفت:این نظر نه تنها نظر من است بلکه تمام طراحان لباس و دوخت مطرح دنیا معتقد هستند که،کیفیت پارچه با کیفیت طراحی لباس ارتباط مستقیم دارد و یک جورایی این دو مکمل هم هستند و در یک تراز و رتبه قرار دارند.

وی در ادامه اضافه کرد:اصولا طراحان لباس با سابقه برای طراحی یک لباس اول از هر چیزی به پارچه آن نگاه میکنند و آنها را از نظر جنس و رنگ برسی می کنند و طبیعتا بعد از این مرحله برش مناسب و دقیق مهم ترین موضوع برای طراح لباس است.

عیدی همچنین افزود: فرق نمی کند شما طراح لباس هستید یا حسابدار یک شرکت وقتی به خرید لباس مورد نظرتان میروید مطمئنا این قابلیت را دارید که جنس پارچه بد و خوب را از هم تشخیص بدهید،فقط و فقط کافی است با دستتان کمی لباس و یا پارچه مورد نظرتان را لمس کنید تا از کیفیت خوب آن شاید هم نا مرغوب بودن جنس خوب آگاه شوید.

این طراح لباس در بخش پایانی صحبتهایش عنوان کرد:بهترین نوع پارچه پارچه ای است که در آنها از الیاف مصنوعی و گاهی پلاستیکی استفاده نشود و یا کمتر مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام/62