امیرحسین مختاری گرافیست، طراح و تولیدکننده لباس در خصوص وجود حروف لاتین بر البسه جوانان ایرانی به خبرنگار هنرآنلاین گفت: وجود حروف روی لباس، چه حروف لاتین باشد و چه حروف فارسی یک المان است برای زیبایی شناسی . در واقع عنصری است که علاوه بر پارچه روی لباس اضافه می‌شود تا آن لباس را زیبا کند. حالا فارسی یا انگلیسی بودنش دیگر تفاوت چندانی در زیبایی لباس ایجاد نمی‌کند.

وی ادامه داد: شاید ما بخواهیم در کشورمان زبان و فرهنگمان را جا بیندازیم و بگوییم روی لباس‌ها از فنت فارسی استفاده کنید اما از نظر یک گرافیست استفاده از حروف لاتین در کنار حروف لاتین در لباس ایرادی ندارد.

وی افزود: در همین جشنواره مد و لباس که اسفند ماه سال گذشته برگزار شد لباس‌هایی که فنت انگلیسی روی آن‌ها کار شده بود برگردانده می‌شدند و اجازه نمایش و یا فروش نمی‌گرفتند. نکته اینجا است که مگر چه ایرادی به استفاده از این حروف وارد است که به این شدت با آن برخورد می‌شود؟ انگلیسی زبان بین‌المللی ما است و نه تنها در کشور ما بلکه در همه جای دنیا مردم با آن آشنا هستند. اما فارسی زبانی است که متعلق به ما است و در جای دیگری متقاضی ندارد.

این گرافیست در پایان تصریح کرد: به نظر من استفاده از حروف انگلیسی برای کسی که می‌خواهد کار بین‌المللی کند هیچ ایرادی ندارد و کار را ارزشمندتر می‌کند. در ضمن استفاده از حروف لاتین در لباس تاثیر مستقیم در فروش دارد.

انتهای پیام/31