گروه مد و لباس هنرآنلاین؛ احتمالا در اکثر کشو و قفسه لباس‌های شما، لباس‌هایی مچاله شده و نا مرتب و ناجور قطعا بسیاری از لباس‌های شما به صورن نامناسبی به جارختی اویزان شده‌اند مثلا لباس‌های بافتنی یا ظریف در حالت کشش زیادی بر اثر استفاده نامناسب از جارختی وجود دارد.

اگر می‌خواهید همیشه شیک پوش باشید و در هنگام خرید یا انتخاب لباستان راحت باشید، باید قفسه لباس مرتب و منظمی داشته باشید که با اطلاع کامل از آنچه که دارید، تصمیم بگیرید و هم هنگام انتخاب وقت کمتری را صرف لباس‌پوشیدن بکنید.

در این مطلب راه های مناسبی برای آویزان کردن انواع لباس ها بیان خواهیم کرد که مطمئنا همه علاقه مندان مُد و لباس دوست دارند بدانند.

آویزان کردن لباس ها: در کمد لباس‌هایتان را باز کنید و با دقت به چوب‌لباسی‌های آویزان‌شده به میله اصلی کمد، نگاهی بیندازید. آیا تنوعی در جنس و مدل آنها می‌بینید یا اینکه همه لباس‌هایتان، با هر نوع و فرمی که هستند روی چوب‌لباسی‌های فلزی و پلاستیک ارزان قیمت که معمولا همراه لباس‌های خشکشویی شده به مشتری داده می‌شوند، آویزان شده‌اند، به احتمال زیاد این‌طور نیست.

در کمد همه ما انواع و اقسام چوب‌لباسی‌ها شامل فلزی بدون روکش، فلزی با روکش نازک، پلاستیکی، چوبی و ترکیبی از چوب و فلز یافت می‌شود که یا خودمان آنها را خریداری کرده‌ایم یا هنگام خرید لباس، چوب‌لباسی مخصوص آنها همراه لباس بوده است ولی موضوع اینجاست که اغلب ما معمولا موقع آویزان‌کردن لباس‌ها در کمد باوجود چوب‌لباسی‌های متنوع ، هر چوب‌لباسی خالی‌ای را که در دسترس است، برداشته و لباس را روی آن آویزان می‌کنیم؛ آن‌وقت اعتراض می‌کنیم که نمی‌دانیم چرا کت و دامن یا کت و شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان‌بودن داخل کمد، سرشانه‌هایش بد فرم و چین‌دار شده و دیگر شکل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی که مقصر اصلی خودمان هستیم زیرا انتخاب ما برای چوب‌لباسی مناسب، درست نبوده است.بله، تعجب نکنید.

لباس‌ها گذشته از وزن، جنس و میزان استقامت چوب‌لباسی باتوجه به فرمشان باید توسط چوب‌لباسی مناسبی به‌میله کمد آویخته شوند.

درواقع چوب‌لباسی‌ها نه تنها ابزار آویزان‌کردن لباس‌ها هستند بلکه نقش محافظت‌کننده از فرم آنها را نیز برعهده دارند.

آویختن صحیح کت و پیراهن های مردانه: چوب‌لباسی‌هایی که دارای یک آویز و دو بازوی مایل است که فرم شانه انسان را دارد. این نوع چوب‌لباسی‌ها را معمولا برای آویزان‌کردن انواع و اقسام بلوزها و پیراهن‌های دکمه‌دار مردانه و زنانه مورد استفاده قرار می‌دهند.

آویختن صحیح شلوار: شلوارهای با پارچه‌های ضخیم‌تر مانند جین، کتان یا مخمل کبریتی که برای قرارگرفتن روی میله چوب‌لباسی نیازی به گیره یا کلیپس ندارندرا روی چوب‌لباسی‌هایی با میله گرد ضخیم مانند تصویر بیاویزید.

درضمن، انتهای بازوهای طرفین میله که با زاویه‌ای تندتر به میله وصل شده‌ نیز مانع از افتادن شلوار روی زمین می‌شود.

چوب‌لباسی‌هایی که فرم کلیپس دارند و در واقع دو بازوی آنها با استفاده از فلزی روی هم به صورت محکم قرار می‌گیرند،مخصوص آویختن شلوارهایی با پارچه‌های نازک و ظریف هستند.

قابل ذکر است: معمولا لایه‌ای از ابر فشرده لبه داخلی این بازو را می‌پوشاند تا روی پارچه فشار زیادی وارد نیامده و به اصطلاح جا نیندازند.

آویختن صحیح دامن: دامن از جمله لباس‌هایی است که برای آویختن آن راه‌های مختلفی وجود دارد. به‌عنوان مثال اگر در دو طرف کمر دامن شما دو بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می‌توانید هریک از بندها را به گیره‌های کوچکی که معمولا در دو بازوی اغلب چوب‌لباسی‌های پلاستیکی و بعضی از انواع چوبی قرار دارد بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛ بنابراین برای این کار، چوب‌لباسی‌های گیره‌دار در هر شکل و مدلی که باشند، بهترین انتخاب‌اند.

به این ترتیب که روی میله پایینی این‌گونه چوب‌لباسی‌ها معمولا دو گیره وجود دارد که کمر دامن را محکم گرفته و آن را به همان حالت صاف آویزان می‌کند.

آویختن صحیح کت، پالتو و مانتو: وقتی می‌خواهید کت تکی را به چوب‌لباسی بیاویزید و به‌خصوص اگر از جنس ضخیم و زمستانی باشدلازم نیست که چوب‌لباسی میله‌دار انتخاب کنید.

انتخاب چوب‌لباسی‌هایی که به فرم شانه هستند برای این نوع لباس‌ها مناسب است.

درضمن برای آویختن پالتوها نیز باید از این نوع چوب‌لباسی استفاده کرد ولی باتوجه به اینکه این مدل چوب‌لباسی‌ها در دو نوع جنس پلاستیکی و چوبی تولید می‌شوند، اگر می‌خواهید برای پالتویتان چوب‌لباسی انتخاب کنید، نوع چوبی آن محکم‌تر است.

مناسب برای لباس های چند تکه: ژاکت‌ها، مانتوها و بلوزهای بافتنی نیز برای آویخته‌شدن به چوب‌لباسی فرم‌دار نیاز دارند زیرا این قبیل لباس‌ها تحت کوچک‌ترین فشاری فرم گرفته و تغییر ظاهر پیدا می‌کنند؛ بنابراین آنها را روی چوبی آویزان کنید که شکل لباس را حفظ کند.

آویختن صحیح شال و روسری: آویزان‌کردن شال، روسری و مقنعه برای تمام خانم‌ها یک معضل بزرگ است. اما برای این کار شما می توانید از نصب یک میله به کمد لباستان کمک بگیرید و به ترتیب رنگی آنها را آویزان کنید. راه بهتر استفاده از چوب‌لباسی‌های چندمیله‌ است.

آویختن صحیح لباس‌های شب و مهمانی: معمولا این لباس‌ها از پارچه‌های ظریف و حساس است و باید از جا لباسی‌های روکش دار استفاده کرد. شما هم می‌توانید این قبیل چوب‌لباسی‌ها را در فروشگاه‌های مخصوص فروش حوله، روتختی و مانند اینها پیدا کنید ولی به جای آنکه به دنبال این مدل چوب‌لباسی بگردید و احتمالا مبلغ گزافی هم بپردازید، از چوب‌لباسی‌های معمولی چوبی بدون میله استفاده کرده و آنها را با لایه‌ای از ابر یا پشم‌شیشه و پارچه روکش کنید.

انتهای پیام/62