به گزارش سرویس مد و لباس هنر آنلاین،حتی با وجود اینکه خسته هستید و می خواهید استراحت کنید، به یاد داشته باشید که حتماً لباس هایتان را پس از استفاده آویزان کنید و آنها را در گوشه و کنار نیندازید چون اینکار باعث می شود که چین و چروک های بدی روی لباس افتاده و لباس از قیافه بیفتد. پس آنها را به دقت آویزان کرده و بگذارید که شکل خود را دوباره به دست بیاورند.

راه و روش نگهداری:

لباس ها را استراحت دهید

لباس های شما نیز مثل خودتان نیاز به استراحت دارند،بنابراین سعی کنید که هر روز پس از استفاده آنها را در کمد لباس ها به دقت آویزان کنید. به طور مثال، کت و شلوار باید حداقل یک روز قبل از استفاده ی مجدد در کمد استراحت کند.

لباسها را آویزان کنید.

لباسها را هوا دهید.

هر از چند گاهی لباس هایتان را کمی هوا دهید. این کار باعث می شود که عطر جذب لباس نشود و چین و چروک هم به لباس نیفتد.

لباس ها را ماهوت پاک کن بزنید

گرد و خاک به مرور زمان باعث از بین رفتن و خراب شدن لباس می شود، به همین دلیل سعی کنید که به طور مداوم گرد و غبار را توسط ماهوت پاک کن از روی لباس پاک کنید. برای گرفتن نتیجه ی بهتر می توانید از ماهوت پاک کن هایی با موهایی کوتاه تر استفاده کنید.

نکاتی دیگر:

نحوه ی شستشوی لباس

قبل از انداختن لباس ها در ماشین لباسشویی،حتماً آنها را پشت و رو کنید تا اگر احیاناً عرق کرده باشید، از روی لباس خشک شود. اگر لباس کثیف ها شما را در سبد نگهداری کنید، ممکن است کپک بزند و عطرهای مختلف لباس ها به یکدیگر نفوذ کند.

یکبار دیگر توصیه می کنم که اگر لباس هایتان را ماشین لباسشویی می شویید، سعی کنید که از مواد شوینده ی مایع استفاده کنید تا رسوب لباس هایتان را خراب نکند. لباسهای روشن را از لباسهای تیره جدا کنید و سعی کنید لباسهای سفید را مجزا بشویید.

اگر یک لباس زیپ دار را می خواهید بشویید، حتماً توجه داشته باشید که قبل از انداختن آن در ماشین زیپ لباس را کاملاً ببندید چون می تواند به لباسهای دیگر صدمه بزند. اگر نمی خواهید رنگ لباس هایتان خراب شود، پس حتماً قبل ار شستشو آنها را پشت و رو کنید. و لباسهای ظریف تر را هم برای جلوگیری از خراب شدن باید در دست بشویید.

نحوه ی اتو زدن لباس

همیشه می توانید حتی بدون شستشوی لباسی آن را به خشک شویی برده و بخواهید برای شما اتو بزند.از طرف دیگر، اگر لباسهایتان را خودتان اتو می زنید، به شما توصیه می کنم که همیشه پارچه ای نم دار روی لباس انداخته و بعد اتو بزنید. با این کار رنگ لباس حفظ شده و تا حد امکان صدمه ای نمی بیند. در اتو زدن شلوار هم دقت کنید که حتماً از روی خط اتوی خودش اتو بزنید.

نگهداری شلوار

اگر کار شما طوری است که مجبور هستید برای ساعت ها بنشینید، توجه کنید که خط اتوی شلوارتان به دقت زده شود تا با نشستن زیاد شلوار از قیافه نیفتد.

از لباسهایتان به خوبی مراقبت کنید، و خوش تیپ باشید.

انتهای پیام/62