به گزارش سرویس مد و لباس هنر آنلاین ،در مطلب زیـر به اصول کلی انتخاب و هماهنگ‌کردن لباس‌ها با یکدیگر خواهیم پرداخت و برای آنکه همیشه فرد خوش‌لباسی باشید و چاقی و لاغری‌تان بیش از حد به چشم نیاید، این نکات را رعایت کنید: 1-همیشه لباسی بپوشید که کاملا اندازه شماست. 2-پوشیدن لباس‌های بزرگ تنها اندام شما را اغـراق‌آمـیـز‌تـر جـلوه داده و عیوب احتمالی آن را پنهان نمی‌کند. 3-بهتر است فقط در صورتی‌ که کمر باریک و کوچکی دارید، از کمربند استفاده کنید. 4-یادتان باشد پارچـه‌هـای سـنگین ـ مثل پارچه‌های پـشمـی، بافـتنی و چرمی ـ شما را سنگین وزن‌تر جلوه می‌دهند. 5-برعکس پارچه‌های سنگین، پارچه‌های سبک‌وزنی مثل کتان و نخی شما را لاغرتر نشان می‌دهند. رنگ‌های تیره شما را لاغرتر و کوچک‌تر نشان‌می‌دهند. 6-رنگ‌های روشن شما را بزرگ‌تر و حجیم‌تر نشان‌می‌دهند. 7-لباس‌های یکرنگ، شما را لاغرتر جلوه می‌دهند. 8-لباس‌ها با رنگ‌های متفاوت شما را قد بلندتر نشان می‌دهند. 9-لباس‌های یقه بلند، گردن را کوتاه‌تر نشان می‌دهند. 10-روسـری ـ در صورتی‌که به سـمت پـایین آویزان شـده باشد ـ قـد شما را بلندتر جلوه می‌دهد. 11-لـبـاس بـا خطوط افقی شما را چاق‌تـر و بـا خـطـوط عمودی، لاغرتر جلوه می‌دهـد.

بـرای لاغرتر و بلند‌قدتر به‌ نظر رسیدن، می‌توانید این توصیه‌ها را به کار ببرید: 1-لباس‌های کاملا اندازه بپوشید؛ لباس‌های خیلی کوچـک و خیلی بزرگ تنها شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. 2-لباس‌های یکدست و یکرنگ بپوشید؛ به قولی از فرق سر تا نوک پا یکرنگ باشید. 3-از پـوشیـدن لبـاس‌های با طرح برجسته و پارچـه‌هـای زمخت خودداری کنید. 4-لباس‌های تیره‌رنگ با پارچه‌های نازک و نرم بپوشید. 5-شلوار را دقیقا تا کمر بالا بیاورید، نه پایین‌تر و نه بالاتر . 6-از پوشیدن لباس‌هایی با نقش و نگار شلوغ خودداری کنید. 7-لباس با طرح راه راه عمودی بپوشید. 8-از داشتن تزئینات بیش از حدبر روی لباس خودداری کنید.

برای کوتاه‌تر و چاق‌تر به نظر رسیدن نیز نکات زیر را رعایت کنید: 1-لباس‌هایی با رنگ متفاوت بپوشید. 2-رنگ‌های روشن و پررنگ بپوشید. 3-لباس‌های چند لایه به تن کنید. 4-از پوشیدن لباس‌های سراسر یکرنگ بپرهیزید. 5-لباس با طرح راه راه افقی بپوشید.

انتهای پیام/62