سرویس مد و لباس هنرآنلاین؛ انتخاب لباس برای کودکان معمولا با مشکلاتی نظیر گریه و قهر کردن آنان همراه است لذا پیشنهاد می شود که در خرید لباس با آنان طوری رفتار کنید که بدانند در ابعاد مختلف انتخاب لباس حق نهایی اظهار نظر با آنان است چرا که در غیر اینصورت با مقابله شدید کودکان رو به رو خواهید بود. بنابراین در شروع خرید مواردی را که باید برای انتخاب لباس رعایت کنید با یکدیگر و به صورت منطقی مرور کنید.

مساله اول این است که کودکان در حال رشد هستند به همین خاطر اندازه و سایزهایشان به سرعت تغییر می کند بنابر پیشنهاد می کنیم که هزینه زیادی صرف این مساله نکنید تا راحتی و سلامت کودک را در اولویت قرار گیرد. به همین خاطر بهتر است لباس های راحت و گشاد که پوشیدن و درآوردن آنها آسان است، انتخاب کنید. دقت کنید لباس در قسمت های یقه، سرآستین و مچ پاها نرم و راحت باشد و کش های سرآستین و پاچه شلوار تنگ نباشد. لباس هایی با سگک های قابل تنظیم که امکان بزرگ تر و کوچک تر شدن دارند را می توان مدت بیشتری استفاده کرد. برای این منظور می توانید شلوارها و سارافون های پیشبندی با سگک های قابل تنظیم را انتخاب کنید.

کودکان به خاطر نوع طبیعت پر انرژی و شادی که دارند معمولا لباس هایشان را زود کثیف می کنند به همین خاطر اغلب لکه های شکلات و بستنی روی لباس آنها دیده می شود به همین خاطر هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید و لباس هایی بخرید که شستشوی آنها راحت باشد و امکان شستشو در ماشین لباس شویی را داشته باشد.

جنس پارچه در مورد لباس کودک اهمیت خاصی دارد لذا و وقتی برای خرید به فروشگاه می روید برچسب لباس را از نظر جنس کنترل کنید. لباس های تهیه شده از مواد مصنوعی برای کودکان مناسب نیستند. لباس هایی که پارچه هایی از جنس الیاف طبیعی دارند را انتخاب کنید. بهتر است لباس کودک از جنس کتان یا درصد بالای کتان باشد. توصیه می شود لباس های زیر و لباس هایی که مستقیم با پوست کودک تماس دارند را از جنس نخی انتخاب کنید. برای لباس های رویی پارچه های حوله ای، مخمل و جین مقاوم و بادوام هستند.

ایجاد اعتماد به نفس در کودک در بسیار از موارد با لباس ایجاد می شود لذا اگر کودک در سنی است که تازه یاد گرفته است لباس هایش را خودش بپوشد، لباس هایی که پوشیدن و درآوردن آن برایش راحت است را انتخاب کنید تا به انجام کارهای شخصی خود علاقمند شود چرا که این موضوع موجب تقویت اعتماد به نفس کودک می شود. به جای شلوارهای زیپ دار و سگک دار، شلوارهای کمرکش را انتخاب کنید. به جای لباس های دکمه دار، لباس های چسبی و زیپ دار را انتخاب کنید. بستن و باز کردن بست های چسبی برای کودک راحت است. اگر روی زیپ لباس یک حلقه بزرگ وجود داشته باشد، کودک راحت تر می تواند زیپ لباس را باز و بسته کند.

سر کودکان نسبت به بدن شان بزرگ است. اگر می خواهید لباس هایی را انتخاب کنید که راحت بپوشند، لباس های جلو باز که در قسمت جلو زیپ یا دکمه دارند انتخاب مناسبی هستند. در صورتی که می خواهید لباس جلو بسته بخرید انواعی که در قسمت شانه دکمه های فشاری دارند را انتخاب کنید.

رنگ های شاد را برای کودک تان انتخاب کنید چرا که رنگ ها به صورت مستقیم بر روند فعالیت های آنان تاثیر می گذارند. در واقع کودک در حال کشف دنیای اطراف است و در بسیار از موارد از دیدن رنگ ها احساس لذت می کند به همین خاطر رنگ‌های تند اصلی برای کودکان دختر و پسر مناسب است.

نکته آخر این است که شخصیت های کارتونی درج شده بر لباس کودکان ارتباط مستقیمی با رفتارهای آنان دارند به نحوی که برخی از این تصاویر سبب بروز خشونت در کودکان می شود به همین خاطر پیشنهاد می شود که روی این مساله دقت کنید و در عین حال برای کودک و خواسته های او ارزش قائل شوید و هرگز تصور نکنید که کودک منطق شما را درک نمی کند و به او دروغ نگویید بلکه با دلایل کاملا درست و زبانی مهربان مشکلات استفاده از برخی از لباس ها را برای وی توضیح دهید.

انتهای پیام/61