به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، جلسه نهایی جشنواره تجسمی فجر با حضور علی مرادخانی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، سیدعباس میرهاشمی؛ دبیرکل ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، مسعود زنده روح کرمانی؛ دبیر هنری و عبدالرحیم سیاهکارزاده؛ دبیر اجرایی جشنواره در دبیرخانه برگزار شد.

سیدعباس میرهاشمی؛ دبیرکل ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر با ارائه گزارشی گفت: خوشبختانه امور جشنواره انجام شده و امیدواریم شاهد جشنواره‌ای با کیفیت و موثر در حوزه هنرهای تجسمی باشیم. در بخش رقابتی بیش از ۹۰۰ اثر از ۸۰۰ هنرمند انتخاب شده و داوران براساس کیفیت آثاری را برای جشنواره پذیرفته‌اند و در بخش غیر رقابتی آثار ۷۷ هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود.

میرهاشمی با تاکید بر ضرورت فعالیت دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر افزود: دبیرخانه دائمی جشنواره برای ارتباط مستمر با هنرمندان ضرورت دارد و نیاز است که تعامل و ارتباط حفظ و تقویت شود.

دبیر ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ادامه داد: امسال برای اولین بار داورانی از چند کشور به جشنواره می‌آیند و نشست‌ها و ورک شاپ‌هایی با حضور داوران خارجی جشنواره برگزار می‌شود.

میرهاشمی همچنین با اشاره به کم توجهی به پژوهش در حوزه هنرهای تجسمی تاکید کرد که جشنواره تجسمی فجر می‌تواند نیازهای پژوهشی را مطرح کند و به آن‌ها بپردازد.

علی مرادخانی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دبیرخانه دائمی و منسجم می‌تواند به پویایی و ارتقای جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر کمک کند.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین بر حضور بیشتر هنرهای تجسمی در رسانه‌ها از جمله صدا و سیما تاکید کرد و گفت: هنرهای تجسمی ظرفیت‌های فراوانی دارد که می‌بایست در رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد، درباره آن‌ها اطلاع رسانی و نقد و تحلیل شود.

انتهای پیام/