به گزارش هنرآنلاین، نشر هرمس با همکاری بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر در روزهای پایانی بهمن‌ماه کنسرت‌هایی را در تالار ایوان شمس برگزار می‌کند. در یکی از این اجرا‌ها کوارتت جز وولفرت بردروده (Wolfert Brederode Quartet) در روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه اجرا می‌شود.

وولفرت بردروده پیانیست شهیر از سال ۱۹۹۶ در زمینه آهنگسازی و اجرا فعالیت دارد و امروز به یکی از منحصر به فرد‌ترین چهره‌های موسیقی پیش رو هلند تبدیل شده است. شیوه نوازندگی متمرکز و موجز، اصرار بر حفظ جریان طبیعی قریحه نوازندگی، و پرهیز از چار چوب‌های از پیش تعیین شده، ذهنیت بی‌تعصب نسبت به سبک‌های مختلف موسیقی، عطش برای کشف عرصه‌های جدید از او شخصیت موسیقایی متفاوتی ساخته است.

بردروده با هنرمندان مطرح بسیاری از جمله دیوید لیب من، ژآن لی، آروه هنریکسن، مارک فلدمن، ارنست ریسیگر و... همکاری داشته است و در بیست و نهمین دوره جشنواره موسیقی فجر در قالب کوارتت مشهورش به همراه کلودیو پونتین (کلارینت، سوئیس)، متس آیلرتسن (کنترباس، نروژ) و ساموئل روهرر (کوبه‌ای، سوئیس) به روی صحنه خواهد رفت.

همچنین روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه نیز دوئت ویلنسل و پیانو توسط آنیا لخنر (Anja Lechner) و آرتور آوانسف (Artur Avanesov) با اجرای آثاری از آروو پرت، دبوسی، بتهوون، کومیتاس، سلوسترف و هوشیار خیام توسط دو هنرمند آلمان و ارمنستانی به روی صحنه می‌رود.

آنیا لخنر (Anja Lechner) آلمانی آموزش عالی موسیقی خود را زیر نظر اساتید برجسته‌ای چون هاینریش شیف (کلن و بازل) و یانوس استارکر (بلومینگتون) گذرانده است. گستره متنوع فعالیت‌های موسیقایی لخنر در حوزه نوازندگی ویلنسل، زمینه‌های همکاری به عنوان تکنواز با ارکستر و آنسامبل‌های متعددی را در عرصه موسیقی کلاسیک و معاصر فراهم ساخت.

او همچنین بصورت مستمر با گروه‌ها و هنرمندان بداهه نواز در شاخه جَز یا فرا‌تر از آن همکاری دارد. این هنرمند که به مدت ۱۸ سال عضویت در کوارتت مشهور روزاموند را در کارنامه دارد و سال‌های متمادی است که با دینو سالوتزی نوازنده مشهور باندونئون آرژانتیتی، واسیلیس زابروپولوس پیانیست و آهنگساز خوشنام یونانی، فرانسوا کوتوریه آهنگساز و پیانیست مطرح فرانسوی در قالب دونوازی و همچنین کوارتت تارکوفسکی (که در دوره گذشته جشنواره موسیقی فجر نیر با استقبالی بی‌نظیر روبرو شد) همکاری می‌کند.

همچنین آرتور آوانسف (Artur Avanesov) ارمنستانی دیگر نوازنده‌ای این اجراست. این هنرمند متولد مسکو نوازندگی پیانو را از کودکی فرا گرفت و تئوری موسیقی را در مدرسه موسیقی آلکساندر اسپنداریان (ایروان)، آهنگسازی را در هنرستان موسیقی ایروان زیر نظر استپان روستومیان و نوازندگی تخصصی پیانو در کنار النا آبجیان در کنسرواتوار کومیتاس ایراون فراگرفت و در همین مکان به دریافت درجه دکترای موزیکولوژی نائل شد. آوانسف علاوه بر اجرای ساخته‌های خود برای پیانو، آثار دیگر هنرمندان معاصر ارمنستان و کشورهای دیگر را در برنامه‌های به روی صحنه می‌برد. او همچنین از سال ۲۰۰۵ درآنسامبل مطرح لابوراتوریوم عضویت دارد.

این کنسرت‌ها از ساعت ۲۱ و در محل تالار ایوان شمس تهران برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۲۲۲۲۱۸۷۳ تماس حاصل نمایند