به گزارش هنرآنلاین ، متن پیام بدین شرح است:

عرصه هنر، عرصه انتقال مفاهیم و ارزش‌ها از نسلی به نسل دیگر است که با بهره گیری از زبانهای گویا و اسلوبهای ناب و وزین ، تأثیر خود را به شکلی ماندگارتر بر جای می‌نهد تا انسان در سایه سار این تاثیرات ، به قلل مرتفع تعالی دست یابد.

جهان در قرن اخیر شاهد بروز و ظهور جدی یکی از موثر ترین جلوه های هنر بشر، یعنی هنر نمایش و بازیگری بود که همراه با تکنولوژی روز، به تولید فیلمهای متعدد منجر شد تا اثر گذاری خود را در نقاط دور دست هم به اثبات رسانده و به صنعتی عظیم تبدیل شود اما متاسفانه هنوز اخلاق و معنویت در این عرصه مغفول مانده است.

البته پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، سرآغاز تحول بزرگی در این عرصه بود تا از این رهگذر معنویت و فضیلتهای اخلاقی به این عرصه راه یابد و هنر اسلامی، گستره افزون‌تری را به خود بگیرد. ثمره این تحول عظیم خلق آثاری فاخر و ارزشمند به ویژه با مضامین آیینی، زندگی حضرات انبیا و ائمه اطهار(ع) ، تاریخ و تمدن ، دفاع مقدس و ... بود که روح لطیف مردم این مرز و بوم را سرشار از عطر ایمان و معنویت ساخت. خوشبختانه طی سالهای اخیر، این تحول، شتاب افزونتری به خود گرفته و اقدامات مبارکی در این زمینه رقم خورده است که یکی از آن‌ها برگزاری جشنواره فیلم رضوی است که شمه ای از ارادت خالصانه هنرمندان متعهد و ولایی ایران اسلامی به محضر مقدس ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را به نمایش می‌گذارد.

اینک استان یزد مفتخر است که میزبانی هشتمین جشنواره ملی فیلم رضوی را بر عهده دارد و چشمان خود را فرش قدوم هنرمندان عزیز این عرصه نموده است.بی تردید این حرکت عظیم ، فرصتی است مغتنم تا متولیان فرهنگ ، زمینه ساز ترویج فرهنگ غنی رضوی در جامعه باشند.

اینجانب ضمن تشکر و تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره فرهنگی و هنری، از درگاه خداوند متعال موفقیت همگان را در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(ارواحنا لتراب مقدمه فدا) مسألت می‌نمایم.

انتهای پیام/38