به گزارش هنرآنلاین، حجت الاسلام حسین مرشدی در این خصوص گفت: بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان و همگام با هنرمندان و اصحاب هنر که مؤثرترین اشخاص در توسعه هر چه بیشتر هنر نمایش اند و با هدف إرتقاء و إعتلای سطح کیفی هنر نمایش و ایجاد جریان مستمر تئاتر در این استان برگزار می شود.

بر اساس این گزارش در متن این فراخوان آمده است: شرایط پذیرش آثار: تکمیل و ارسال فرم درخواست شرکت در جشنواره، تکمیل فرم شرکت در جشنواره به منزله پذیرش کلیه قوانـین، برنامـه ها و زمان بندی دبیرخانه جشنواره است.

همچنین در این فراخوان اعلام شده است: برای حمایت از آثار ملی و نویسندگان بومی استان، دبیرخانه جشــنواره از پذیرش آثار ترجمه شده متون خارجی معذور است.

کلیه گروه های شرکت کننده در جشنواره ملزم به اجرای عموم قبل از جشنواره و ارسال مدارک و مستندات اجرا قبل از حضور در جشنواره اند. (فیلم اثر با حضور مخاطب- عکس اثر- عکس و فیلم از تبلیغات محیطی- تأیید اجرا از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوط و انجمن هنرهای نمایشی)، به گروه های راه یافته به تشخیص دبیرخانه جشنواره تا مبلغ 10 میلیون ریال کمک هزینه پرداخت خواهد شد.

اخذ رضایت نامه و مجوز کتبی از نویسنده الزامی است. ارسال یک قطعه عکس به همراه سوابق کارگردان، کلیه عوامل نمایش به جز نویسنده لازم است که از هنرمندان استان باشند، اعزام گروه ها به جشنواره به عهده ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی هر شهرستان است. دبیرخانه جشنواره هیچ گونه تعهدی نسبت به پرداخت هزینه ایاب و ذهاب و حمل دکور نخواهد داشت.

جوایز: نفر اوّل هر بخش (6.000.000 ریال)، نفر دوّم هربخش (4.000.000 ریال)، نفر سوّم هربخش (3.000.000 ریال)

مدارک مورد نیاز برای شرکت در جشنواره ارسال فرم تکمیل شده تقاضای حضور، چکیده نمایشنامه در یک صفحه، تصویر پروانه فعالیت گروه، ارائه خلاصه سوابق کارگردان و مجوز کتبی نویسنده است.

در این فراخوان آخرین مهلت ارسال درخواست شرکت یک شهریورماه 92 اعلام شده و تاریخ برگزاری جشنواره: 11 تا 15 مهرماه 92 خواهد بود.

کلیه نفرات منتخب به عنوان میهمان دبیرخانه جشنواره پذیرش خواهند شد و نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی به عنوان برنامه های جنبی با حضور میهمانان و اساتید صاحب نظر برگزار خواهد شد.

ستاد برگزاری از پذیرش همراهان گروه های پذیرفته شده بیش از12 نفر معذور است. تعداد أعضای هر گروه به اتفاق سرپرست گروه نباید از 12 نفر بیشتر باشند.

انتهای پیام/