به گزارش هنرآنلاین، مدیرکل ارشاد مازندران با اعلام این خبر گفت: این جشنواره توسط انجمن سینمای جوانان ایران - دفتر ساری، اداره کل ارشاد مازندران و با همکاری نمایندگی آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی افزود: این جشنواره همزمان با 30 استان در روز دوشنبه دوم بهمن ماه ساعت 30 :14 در مجتمع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: همچنین حضور طهماسب صلح جو یکی از 10 منتقد برجسته سینمای ایران در بخش جنبی جشنواره و برگزاری کارگاه تخصصی "چگونگی نقد و تحلیل فیلم در سینما" از دیگر برنامه های این جشنواره است.

ابراهیمی افزود: در این جشنواره 15 سانس فیلم کوتاه روزانه در3 سانس به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین 57 عکس در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره را به کارگیری ابزارهای هنری برای ارائه آفرینش‌های جذاب در حیطه موضوعات دینی و پرداختن به امر معنوی نماز و نیایش عنوان کرد.

جشنواره ملی نماز و نیایش به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان در راستای اعتلای جایگاه والای نماز و نیایش، گسترش فرهنگ نماز و نمازخوانی، تقویت مبانی فرهنگ عمومی مبتنی بر باورها و ارزش‌های دینی هر دو سال یک بار برگزار می‌شود. انتهای پیام/38