به گزارش هنرآنلاین، علیرضا پاک بین مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری مازندران گفت: در پی اعلام فراخوان دومین دوره سوگواره استانی "خط سرخ" که به مناسبت اربعین حسینی (ع) و با هدف بهره گیری از فضای حماسی و معنوی محرم و قیام عاشورا جهت خلق آثار فاخر دینی و مذهبی ارائه گردید، آثار زیادی به دبیرخانه این سوگواره رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، بیش از ۱۲۰ اثر در بخش خوشنویسی (رشته‌های نستعلیق و شکسته نستعلیق) و بیش از ۸۰ اثر گرافیک (طراحی پوستر) به دبیرخانه دومین سوگواره "خط سرخ" ارسال شده است.

وی در ادامه گفت: در مراسم اختتامیه این سوگواره، به سه نفر برگزیده خوشنویسی در بخش نستعلیق هر کدام ۳ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره، به دو نفر برگزیده خوشنویسی در بخش شکسته نستعلیق هر کدام ۳ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره و به پنج نفر برگزیده در بخش گرافیک (پوستر) هر کدام ۲ میلیون ریال و لوح تقدیر و تندیس سوگواره اهدا می‌شود. شایان ذکر است آیین اختتامیه و اعلام نتایج دومین سوگواره خط سرخ با حضور هنرمندان و مسئولان استان مازندران صبح روز دوشنبه ۱۱ دی ماه در محل سالن اجتماعات حوزه هنری مازندران برگزار می‌شود.

علاقمندان می‌توانند برای حضور در این مراسم درتاریخ فوق به حوزه هنری استان مازندران مراجعه نمایند.

دومین سوگواره "خط سرخ" به همت حوزه هنری استان مازندران و در بخش‌های خوشنویسی و گرافیک برگزار شده است.

انتهای پیام/