به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ در ادامه برنامه نمایش فیلم در سالن سینما تک موزه و در بخش سینما و معماری ، روز یکشنبه 14 شهریورماه ساعت 4 بعدازظهر فیلم "برزیل" به کارگردانی تری گیلیام محصول سال 1985 ( آمریکا ) به مدت 143 دقیقه به زبان اصلی با زیر نویس فارسی، در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می آید.

«برزیل» دنیایی را به نمایش می‌گذراد که در سیطره‌ی بوروکراسی و مصرف است و در آن «انتخاب» همان «آگاهی کاذب» است. در رستوران مجلل، ظرف‌های غذا در قالب‌های یکسان سرو می‌شوند. خرابی سیستم تهویه‌ی مطبوع آپارتمان [شخصیت سَم]، نقدی است دوگانه ناظر به وجوه آرمانگرایانه‌ی دولت رفاه، و [در عین حال] سست ‌شدن تدریجی اعتماد شهروندان به آن. دولت که خود را به‌سان پدری تامین‌کننده می‌نمایاند، در واقع مثل یک سیستم نظارتی مداربسته است: به شهروندان اجازه نمی‌دهد خودشان زندگی‌ شخصی‌شان را کنترل کنند، و در عوض [این تعدّی،] چیزی هم به آن‌ها نمی‌دهد. با تمام این توضیحات، میزانسن «برزیل» آمیزه‌ای‌ست از انواع معماری‌های آرمان‌خواهانه‌ در برهه‌های تاریخی مختلفی که فیلم آن‌ها را نقد می‌کند.

یادآوری می شود: علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از برنامه های نمایش فیلم درفصل تابستان، روز های یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به موزه هنرهای معاصر تهران، واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.