به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران سینما تک فرهنگسرای نیاوران تاکنون پنج فیلم بلند و سه فیلم کوتاه را اکران و در ادامه و با حضور منتقدینی همچون دکتر اکبر عالمی ، ناصر صفاریان و ... مورد نقد و بررسی قرار داده است.

فیلم سینمایی "مرثیه" با بازی منوچهر احمدی ، فیلم برداری رضا مجاوری و موسیقی کامبیز روش روان مانند بسیاری دیگر از کارهای نادری به رهایی رسیدن را نشان می دهد. به رهایی از مکان موجود که در آن زندگی می کنی و قبول نکردن این جامعه .شاید بتوان گفت که شخصیت های فیلم های امیر نادری اکثرا این محیط را قبول ندارند انگار که همه می خواهند یکدیگر را چپاول کنند.

فیلم، جدای از داستان زیرکانه و رندانه اش در تصویر هم گفته های فراوان دارد، نماهایی گرافیکی که برای هر کدامش وقت گذاشته شده و می توان گفت که بیشتر فریم های فیلم را می توان به عنوان یک عکس عالی مورد نمایش قرار داد.

امیر نادری (زادهٔ ۷ خرداد ۱۳۲۴ آبادان) کارگردان و نویسنده ایرانی است. از او به عنوان کارگردان تأثیرگذار و مهم سینمای موج نو و معناگرای ایران یاد می شود . نادری کار در سینما را با عکاسی فیلم «قیصر»، «حسن کچل» و «پنجره» آغاز کرد و در ادامه و در سال ۱۳۵۰ اولین فیلمش با نام خداحافظ رفیق را کارگردانی می کند .

داستان فیلم مرثیه در خصوص فردی است به نام سیدنصرالله، که بیش از هشت سال از عمرش را در زندان گذرانده است او پس از آزادی درمی یابد که جامعه او را نمی‌پذیرد و ...

گفتنی است علاقمندان جهت شرکت در این برنامه می توانند از طریق سایت تیوال نسبت به خرید بلیط اقدام نمایند.