به گزارش هنرآنلاین ، رخشان بنی‌اعتماد در گردهمایی عصر امروز سینماگران در خانه سینما با اعلام این خبر گفت: این مراسم ساعت 8:30 از مقابل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز خواهد شد.

ایلنا نوشت: سخنگوی ستاد بدرقه و ادای احترام به عباس کیارستمی درباره تغییر مکان این مراسم از موزه‌سینما به مقابل ساختمان کانون پرورش فکری توضیح داد: طبق تصمیم خانواده ایشان و اعضای ستاد برگزاری، از آنجا که این هنرمند افتخارآفرین اولین فیلم‌هایش را در کانون پرورش فکری ساخته قرار بر این شد آیین بدرقه از مقابل ساختمان کانون در خیابان حجاب برگزار شود.

وی در ادامه از طرف هنرمندان خانه سینما از عموم مردم دعوت کرد برای حضور در آیین بدرقه این خالق آثار ماندگار سینما همراه هنرمندان باشند.

به گفته‌ بنی‌اعتماد، مدت زمان آیین بدرقه عباس کیارستمی از مقابل ساختمان کانون، یک ساعت پیش‌بینی شده و پس از آن بنا بر وصیت ایشان مراسم خاکسپاری در لواسان خواهد بود.

وی در پایان درباره زمان انتقال عباس کیارستمی از پاریس به تهران گفت: پیکر ایشان جمعه 18 تیرماه از پاریس به تهران منتقل خواهد شد.

پیام تسلیت وزیر فرهنگ اتریش وزیر فرهنگ‌ اتریش درپی درگذشت عباس کیارستمی پیام تسلیتی منتشر کرد. او در این پیام عباس کیارستمی را بزرگ‌ترین شخصیت معاصر سینمای معاصر دانست که نگاه‌ها را به فرهنگ، هنر و سینمای ایران معطوف کرد.

پیام وزیر فرهنگ اتریش فرداشب در مراسمی که به همین مناسبت در تالار بوعلی سینای خانه فرهنگ ایران در وین برپا می‌شود، خوانده خواهد شد.