به گزارش هنرآنلاین به نقل از مهر، حجت الله ایوبی در این دیدار گفت: موفقیت بزرگ سینمای ایران در سال‌های اخیر این بود که اعتماد مردم را دوباره به دست آورد و استقبال کم نظیر مردم از فیلم‌های ایرانی جان تازه ای به سینمای ایران داد. مهم‌ترین رخداد سینمای ایران در این روزها ورود قدرتمند و موفقیت بزرگ جوانان و فیلم اولی‌ها است. نگاه انسانی، شاعرانه و هوش و ذکاوت جوانان ایرانی موفقیت‌های فراوانی برای سینمای ایران در عرصه بین الملل به وجود آورد.

ایوبی از توجه ویژه جشنواره کن به سینمای ایران تشکر کرد و با تشریح موفقیت‌های سینمای ایران و روابط بسیار خوب فرهنگی و سیاسی برای همکاری بیشتر اعلام آمادگی کرد.

پی یر لسکور رئیس جشنواره کن، ایران را تمدنی بزرگ، مردم ایران را با فرهنگ و سینمای ایران را بی نظیر در منطقه خواند. وی گفت که ایران بزرگ یک سرزمین به هم پیوسته و گسترده فرهنگی است.

رییس جشنواره کن عنوان کرد که ایران بزرگ یک سرزمین به هم پیوسته و گسترده فرهنگی است و از همکاری جشنواره کن با سینمای ایران ابراز خرسندی کرد.

پی یر لسکور ضمن استقبال از دعوت ایوبی برای دیدار از ایران، این سفر را فرصتی بزرگ برای آشنایی با یک سینمای بی مانند در منطقه و یک قدرت فرهنگی و تمدنی بی رقیب در منطقه خاورمیانه دانست.

پی‌یر لسکور رییس سابق تلویزیون ملی فرانسه، بنیان گذار شبکه تلویزیونی کانال پلاس و از چهره‌های سرشناس فرانسه است.