به گزارش هنرآنلاین به نقل از ایسنا، در اولین گردهمایی بعد از جشنواره، این هنرمندان در موزه صلح تهران حضور یافته و پس از آشنایی بیشتر با موضوعات مختلف اتفاق افتاده در زمان جنگ به کلیه جانبازان شیمیایی حاضر در موزه ادای احترام کردند.

پیمان معادی بازیگر نقش اول "ابد و یک روز" که برای بار دوم به بازدید از این محل آمده بوده، در سخنانی مطرح کرد: من بار دوم است که با اشتیاقی بیشتر از بار اول به اینجا می‌آیم، چون بار اول دوستان جانبازم مانند آقایان سعدی و تقی‌پور را از نزدیک نمی‌شناختم ولی الان به شوق دیدار دوباره آنان در اینجا هستم.

او ادامه داد: اتفاقاً دیروز دخترم به همراه هم کلاسی‌هایش به اینجا آمده بود و با شعف خاصی تا پاسی از شب برای من و همسرم از اینجا می‌گفت. واقعاً این انتقال صحیح پیام و آشنایی بیشتر امثال دختر من با تاریخ کشورشان اینگونه باعث غرور است.

سعید ملکان نیز در سخنانی گفت: همه با شوق این دعوت را پذیرفتیم، چون می‌دانستیم دیدار شما بزرگواران، حال همه ما را خوب و خوب‌تر خواهد کرد.

در ادامه هنرمندان حاضر، سعید ملکان (تهیه‌کننده)، سعید روستایی (کارگردان)، پیمان معادی، پریناز ایزدیار، ریما رامین‌فر، شیرین یزدانبخش، معصومه رحمانی (بازیگران فیلم) به بازدید از موزه پرداختند که با روایتگری جانبازان هفتاد درصد، محمدرضا تقی‌پور و حسن حسنی سعدی با موضوعاتی همچون به‌کارگیری سلاح‌های شیمیایی برعلیه ملت ایران توسط صدام و به پشتیبانی ابرقدرت‌ها در زمانه جنگ همراه شد.

حضور حبیب والی نژاد تهیه‌کننده فیلم (ایستاده در غبار) هم در موزه صلح با عوامل فیلم "ابد و یک روز" همزمان شده بود.

موزه صلح تهران در ضلع شمالی پارک‌شهر تهران قرار دارد و همه روزه بجز پنجشنبه‌ها و ایام تعطیل بصورت رایگان پذیرای مراجعه‌کنندگان است.