سرویس سینمایی هنرآنلاین: خانه‌ای در بورلی هیلز که چارلتون هستون بازیگر فیلم‌های "ده فرمان" و "بن هور" و ستاره دوران طلایی هالیوود سال‌ها در آن زندگی می‌کرد، ماه گذشته با قیمت بیش از 12.2 میلیون دلار به فروش رسید و مالک جدید خانه لوک بسون کارگردان و تهیه‌کننده فرانسوی است.

به گزارش ورایتی، این خانه در زمینی به مساحت پنج هزار و صد متر مربع واقع شده و شامل چهار اتاق خواب اصلی، دو اتاق خواب مخصوص مهمانان، یک کتابخانه شخصی و... است و پشت خانه به یک استخر، یک ساختمان سه‌طبقه دیگر دارای آسانسور، یک زمین تنیس، سالن نمایش فیلم، یک استودیو هنری و... راه دارد.

این خانه را چارلتون هستون اواخر دهه 1950 خرید. ویلیام اس. بکت آرشتیکت معروف آن را طراحی کرد.

بسون سال گذشته فیلم پرفروش "لوسی" با بازی اسکارلت جوهانسن را روی پرده داشت. او کارگردان فیلم‌هایی چون "آخرین نبرد"، "مترو"، "دریای بزرگ"، "نیکیتا"، "لئون"، "عنصر پنجم"، "پیام‌آور: سرگذشت ژان‌دارک"، "بانو" و "خانواده" است.

او این روزها روی فیلم علمی تخیلی "والریان" کار می‌کند. این فیلم از روی یک مجموعه قصه مصور علمی تخیلی فرانسوی ساخته می‌شود و کلایو اوئن بازیگر بریتانیایی در آن بازی می‌کند.

بسون اوایل سال 2007 نیز خانه ژیزل بینچین مدل برزیلی در هالیوود هیلز را به قیمت چهار میلیون دلار خرید. او اواخر 2013 این خانه را 4.9 میلیون دلار فروخت.

چارلتون هستون حضور پرقدرت خود را در اختیار تعدادی از تحسین‌شده‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌های نیمه میانی قرن بیستم قرار داد. "بن هور" به کارگردانی ویلیام وایلر سال 1960 برنده 11 جایزه اسکار شد. موفقیت فراوان فیلم "بن هور" و اسکاری که هستن برای این فیلم گرفت، او را به یکی از گران‌ترین ستاره‌های هالیوود تبدیل کرد.