به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، "نفس" آخرین ساخته نرگس آبیار است که در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن سیمرغ گرفت و بهترین فیلم با نگاه ملی شناخته شد.

این فیلم در رشته‌های دیگری چون بهترین موسیقی متن، بهترین طراح صحنه و لباس، بهترین چهره پردازی و بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و جلوه‌های ویژه بصری نامزد دریافت جایزه بود.

فیلم سینمایی "نفس" سومین تجربه کارگردانی نرگس آبیار پس از ساخت فیلم‌های "اشیاء از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند" و "شیار ۱۴۳" به شمار می‌آید و روایت زندگی چهارکودک به نام‌های بهار، نادر، کمال و مریم است که به همراه پدرشان غفور و مادربزرگ‌ خود در دهه ۵۰ خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان، دنیایی پر از رویاهای زیبای کودکانه است و قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

سیدمهدی مؤیدی تدوین تصاویر پشت صحنه این فیلم را به انجام رسانده و مخاطبان می‌توانند گفت‌وگو با نرگس آبیار، ساعد نیک زاد مدیر فیلمبرداری و اصغر نژاد ایمانی طراح صحنه و لباس در این اثر را تماشا کنند.

تصاویری از بازدید دکتر ایوبی از مراحل ساخت "نفس" و مصاحبه با او و نمایش بخش‌هایی از فیلم، از جمله دیگر آیتم‌های این پشت صحنه است.

جمشید هاشم‌پور، مهران احمدی، پانته‌آ پناهی‌ها، گلاره عباسی، سیامک صفری، ساقی زینتی، ساره نورموسوی، محمدرضا شیرخانلو، علی خان بابایی، علی نفیسی، احسان قاسمی، روژان آراوند، بهادر محمدنژاد، وحید نفر، الهه براداران، آتیه جاوید و شبنم مقدمی از بازیگران فیلم سینمایی "نفس" هستند.

نرگس آبیار علاوه بر کارگردانی، نگارش فیلمنامه "نفس" را نیز به عهده داشته و شرکت سینمایی نورتابان، ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی تهیه کنندگان این فیلم سینمایی هستند.

پشت صحنه "نفس" ساعت 19 چهارشنبه 28 بهمن به مدت 11 دقیقه از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و پنجشنبه 29 بهمن ساعت 14:30 بازپخش می‌شود.