به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران؛ آخرین فیلم از بخش یک فیلم‌ساز یک نگاه مروری بر سینمای پدرو کاستا، روز شنبه 10بهمن ماه ساعت 15 فیلم "جوانی با شکوه" محصول سال 2006 میلادی، به مدت 150 دقیقه در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر به نمایش در می‌آید. همچنین بعد از نمایش فیلم "جوانی با شکوه "، جلسه نقد و بررسی فیلم‌های پدرو کاستا با حضور مهدی ملک از منتقدان و مترجمان سینمایی برگزار می شود.

فیلم "جوانی باشکوه" به سرگذشت انسان‌هایی مربوط می‌شود که در بحبوحه‌ انقلاب میخک و پس از آن هیچ سهمی از انقلاب نداشتند. همان‌طور که ونتورا، این پیرمرد سالخورده، می‌گوید، وقوع انقلابی که برای جوانانی مثل کاستا پر از شور و آزادی بود، برای این مهاجران چیزی به جز ترس و وحشت در پی نداشت. آن‌ها در آلونک‌های کارگری خود از ترس آزار و اذیتی که آن شور انقلابی برایشان به همراه داشت، پنهان شده بودند.

ونتورا مهاجری است که به امید ساخت یک زندگی بهتر کیپ‌ورد را به مقصد پرتغال رها کرده است. خانه‌های فونتنهاس هم دیگر به کلی نابود شده‌اند و این مهاجران به خانه‌های دولتی‌تر و تمیزی رانده می‌شوند که با آن غریب‌اند. آن‌ها به هیچ کجا تعلق ندارند. فضا و زمان چیزی نیست که به آن‌ها تعلق داشته باشد. فیلم مدام بین زمان حال و گذشته رفت و آمد می‌کند.

یادآوری می شود؛ علاقه‌مندان می‌توانند جهت استفاده از برنامه نمایش فیلم و همچنین جلسه نقد و بررسی، به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس حاصل کنند.