به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی آپارات، کمال تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است که در سینما و تلویزیون در بخش‌های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به‌نوعی در فقر به سر می‌بریم و باید توجه داشته باشیم که یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

کمال تبریزی کارگردان تلویزیون و سینمای ایران که داوری مسابقه اعجوبه‌های ایرانی را بر عهده داشت گفت: زمانی که برای اولین بار برای داوری چنین مسابقه‌ای آن هم به‌صورت مجازی که برای اولین بار در دنیا اتفاق می‌افتد را عهده‌دار شدم فکر نمی‌کردم بااین‌همه استقبال مواجه شود.

وی ادامه داد: زمانی که آثار ارسال‌شده را دیدم متعحب شدم که چطور ممکن است آدم‌هایی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور از استعدادهای خوبی برخوردار باشند.

کارگردان "طعم شیرین خیال" همچنین گفت: به جرات می‌گویم که باید به چنین استعدادهایی افتخار کرد زیرا این‌ها خودساخته هستند و با استعدادهای شخصی خود رشد کرده‌اند.

تبریزی ادامه داد: بی‌شک چنین استعدادهایی می‌تواند موجب کشف استعدادها شود زیرا همان‌طور که می‌دانید در سینما و تلویزیون در بخش‌های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بخش بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به‌نوعی در فقر به سر می‌بریم زیرا یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

وی خاطرنشان کرد: همین بازیگرهایی که امروز سوپراستار هستند یک روزی از همین‌جا آغاز کردند یعنی خود را محک و در معرض آزمایش قرار دادند.

کارگزدان سریال "سرزمین کهن" گفت: از میان ۱۰ نفری که نامزد بازیگری بودند که از میان آن‌ها ۳ نفر انتخاب شدند هر ۱۰ نفر از نظر استعداد و ویژگی‌های بازیگری بسیار به هم شبیه بودند تا آنجا که در زمان انتخاب ما مجبور شدیم جزئیات را بیشتر مدنظر قرار دهیم. تبریزی ادامه داد: از دیگر نکات قابل‌توجه برای من در بین این بازیگران این بود که اکثر آن‌ها از جاهایی شرکت کرده بودند که من تصورش را هم نمی‌کردم ضمن اینکه سنشان هم بسیار کم بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وضعیت بازیگری این ۴۰ نفری که در این مسابقه شرکت کرده بودند طوری است که قطعاً می‌توانند در سینما و تلویزیون حضور پیدا کنند و تأثیرگذار باشند.

کارگردان "طبقه حساس" گفت: کارهای این ۴۰ نفر را نزد خودم نگه داشتم زیرا می‌خواهم در فاز سوم سریال "سرزمین کهن" از آن‌ها استفاده کنم. امیدوارم بتوانم فیزیک آن‌ها را با شخصیت‌های مورد نظرم تطبیق دهم.

در ادامه این مراسم روزبه نعمت‌الله‌ی نیز گفت: یک از دشوارترین کارها قضاوت و داوری است و دوستان در آپارات این مسئولیت سنگین را به من واگذار کردند.

وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید در داوری تا حدودی سلیقه شخصی تأثیرگذار است. من هم برای کمتر شدن درصد خطا در نظر شخصی، از دوستان صاحب‌نظرم راهنمایی گرفتم و با همفکری آن‌ها به این انتخاب‌ها رسیدیم.

نعمت‌الله‌ی همچنین گفت: قطعاً در این انتخاب‌ها عده‌ای از دوستان که امیدوار بودند رنجیدند، اما من برایشان در مراحل ستاره شدن و از آن مهم‌تر حرفه‌ای شدنشان آرزوی موفقیت دارم.

وی ادامه داد: استعدادهای درخشان و جوانی در دنیای دوست‌داشتنی هنر و موسیقی داریم که ما را به آینده موسیقی کشور دلگرم می‌کنند.

در ادامه این مراسم مزدک میرزایی که از داوران این مسابقه بود نیز گفت: امسال تعداد شرکت‌کننده‌ها در این مسابقه بسیار زیاد بود از ۴ تا پیرمرد ۷۵ ساله که از استعدادهای بسیار خوبی هم برخوردار بودند.

وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید این مسابقه در دنیا اولین بار است که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد که در آن ورزشکاران رزمی زیادی شرکت داشتند و با توجه به اینکه من در بخش رزمی تبحر زیادی نداشتم مهدی صفاری را به‌عنوان داور بخش رزمی انتخاب کردیم.

در ادامه برنامه برندگان بخش‌های مختلف مسابقه اعجوبه‌های ایرانی به این شرح اعلام شد.

بخش بازیگری

نفر اول: عسگر نگهداری (از فارس)، نفر دوم: علی جان پرستی ۰ از خراسان)، نفر سوم: بهنام فاطمی (از تهران)، بخش مردمی: افشین پورنجفی (از دماوند)

خوانندگی پاپ

نفر اول: پیمان سالاروند (از خرم آباد)، نفر دوم: سلیمان رضایی (از کرمانشاه)، نفر سوم: علی پیک طلبکار (از رشت)، بخش مردمی: امید کوشکی (از شهر ری)

خوانندگی سنتی

نفر اول: محمد طوبایی (از مازندران)، نفر دوم: امیر رضایی (کرمانشاه)، نفر سوم: محسن باقری (از قزوین)، بخش مردمی: محمدصادق تیغ بخش (از اصفهان)

استعداد عجیب

نفر اول: محمدرضا رضایی (از بوشهر)، نفر دوم: محمد صادقی ۰ از کرج)، نفر سوم: حمیدرضا یوسفی (شاهرود)، بخش مردمی: احسان نادری (شیراز)

حرکات ورزشی

نفر اول: احسان مظفری (از تهران)، نفر دوم: مهدی جب درویش (از شهریار)، نفر سوم: رحیم برگی (از تهران)، بخش مردمی: عادل شیرازی (از تهران)

همچنین در بخش عکس جایزه ویژه به مجید کریمیان عکاس مهر و موم‌های جنگ و دبیر عکس ایرنا اهدا شد.

کریمیان در زمان گرفتن جایزه خود گفت: همیشه باید درنظر داشته باشیم که همه کسانی که ایستادگی کردند تا یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن نیفتد قابل‌احترام هستند. به‌ویژه جانبازان شیمیایی که شاید بیش از بیست و اندی سال است روی تخت افتاده‌اند.

وی ادامه داد: ما باید از هر صنف و گروهی که هستیم به آن‌ها و خانواده‌شان احترام بگذاریم.

در این مراسم افرادی همچون: کمال تبریزی، روزبه نعمت‌الله‌ی، علی اوجی، خشایار اعتمادی، میرطاهر مظلومی، مزدک میرزایی، رامسین کبریتی، نیلوفر پارسا، خشایار اعتمادی و ... حضور داشتند.

اجرای برنامه را رضا رشیدپور بر عهده داشت.

در این مراسم قطعات موسیقی نیز اجراشد.

مسابقه اعجوبه‌های ایرانی در ۵ بخش بازیگری، ورزشی، خوانندگی پاپ و سنتی و استعداد عجیب برگزار و به برندگان هدایای نفیسی اهدا شد. داوری این مسابقه را کمال تبریزی برای بازیگری، حسام‌الدین سراج برای خوانندگی سنتی، روزبه نعمت الهی برای خوانندگی پاپ، مزدک میرزایی برای استعداد ورزشی، مهدی صفایی برای ورزش رزمی و رضا رشیدپور برای استعداد عجیب به عهده داشتند.

این مسابقات از ۲۱ مرداد آغاز و قرار بود در ۲۱ شهریور به کار خود پایان دهد که به علت استقبال زیاد و درخواست کاربران تا ۱۰ مهرماه تمدید شد. آپارات با برگزاری این مسابقه فرصت برابری برای همه علاقه‌مندان ایجاد کرد تا بتوانند استعداد خود را به معرض نمایش بگذارند.

در خلال این مسابقه مجموعاً ۳۰۹۷ ویدئو برای آپارات ارسال شد که این آمار نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشت. این ویدئوها توسط داوران هر بخش بررسی و ویدئوهای برتر انتخاب شد. در هر رشته نیز یک ویدئو با آرای مردمی انتخاب و از برنده این بخش نیز تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/