به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه رسانه‌ای آرمانی، در این مراسم که به میزبانی آژانس هواپیمایی ایرانیان برگزار شد، لوح تقدیری به پاس سالها تلاش جمشید مشایخی برای هنر و هنرمند به وی اهدا شد.

در این مراسم چهره‌هایی چون عبدالحسین مختاباد عضو شورای اسلامی شهر تهران، علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس، علیاری قائم مقام هواپیمایی ماهان، ایرج نوذری فرزند منوچهر نوذزی، آتیلا حجازی فرزند مرحوم ناصر حجازی، احمد حلت، فریبا نادری، فرهاد کاظمی، مجید نامجو مطلق و جمعی دیگر از هنرمندان شرکت داشتند.

در این مراسم تجلیل، لوح یادبود و دست نوشته‌ای نیز از سوی احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به جمشید مشایخی اهدا شد.

رضا رشید پور مجری با سابقه کشورمان که اجرای مراسم را بر عهده داشت، در ابتدای حضور جمشید مشایخی به روی سن، دست وی را از سوی همه هنرمندان کشور بوسید و گفت: عالیجناب مشایخی افتخار هنر است.

جمشید مشایخی همزمان با پخش نماهنگ ساخته شده از سوی برگزارکنندگان مراسم از فیلم هزاردستان و قیصر اشک‌هایش جاری شد، او وقتی بر روی سن مراسم حاضر شد، گفت: آرزو داشتم امشب و در میان این همه افراد حاضر بر روی سن یکی از نوه‌های ایران زمین هم در کنارم باشد، من نوه زیاد دارم اما جای همه اشان در اینجا و بر روی سن خالی است.

در این هنگام رضا رشیدپور از فریبا نادری که از ابتدای مراسم بی امان گریه می‌کرد خواست بر روی سن حاضر شود و استاد مشایخی را به آرزویش برساند.

این حرکت با استقبال حاضران در سالن روبرو شد و در نهایت لوح یادبود استاد جمشید مشایخی در حضور بیش از 800 نفر از حاضران در سالن به وی اهدا شد.

در بخشی دیگری از این مراسم جوایز نخستین جشنواره اینستاگرامی کمپین #ایران_مدرن_ من به چهار نفر از برگزیدگان اهدا شد. مسابقه عکاسی ایران مدرن من در سه هفته گذشته در شبکه مجازی اینستاگرام با استقبال بی نظیری روبرو شده بود و حدود یک هزار عکس به این مسابقه ارسال شد و در نهایت چهار عکس از سوی هیات داوران شایسته تقدیر شناخته شد و جوایز نفیس به آنها اهدا شد.

مرحله دوم این مسابقه نیز به زودی در اینستاگرام آغاز می شود و علاقمندان می توانند به صفحه Iranian_travel مراجعه کنند. این مراسم با هنرمندی فرزاد فرزین به عنوان خواننده نسل جوان برای تجلیل از استاد جمشید مشایخی پایان یافت.

حاشیه‌های مراسم تجلیل از جمشید مشایخی

مراسم تجلیل از مقام جمشید مشایخی که در سالن ابوریحان دانشگاه‌های شهید بهشتی برگزار شد با حاشیه‌های دیدنی روبرو شد.

در این مراسم احساسات و اشک‌های هنرمندان برای کمال‌الملک سینمای ایران قابل توجه بود.

مراسم نکوداشت استاد جمشید مشایخی با استقبال بی نظیری مواجه شده ، به طوری که در زمان اهدا لوح تقدیر صندلی‌های سالن جا برای نشستن برخی مهمانان نداشت.

میزبان این جشن بزرگ رضا رشیدپور مجری با سابقه کشورمان بود.

جمشید مشایخی به همراه فرزندش سام مشایخی به جشن آمد و مورد استقبال بی نظیر حاضران در سالن ابوریحان قرار گرفت، جمعیت حاضر تا رسیدن مشایخی به جایگاه وی را تشویق می کردند.

در میان مراسم علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان به صورت سرزده وارد سالن شد و مورد تشویق و ابراز احساسات حاضران در سالن قرار گرفت، جمعیت یکپارچه بعد از معرفی وی از سوی رضا رشیدپور، علی دایی را تشویق کردند. رشید پور با طنز کلامش خطاب به علی دایی گفت: شهریار فوتبال ایران دیدی دیشب (اشاره به حذف پرسپولیس از مسابقات آسیایی) چه آبرویی از قرمزها برده شد، این حرف با صدای کف زدن های بی امان مواجه شد و علی دایی هم لبخند می زد.

هنگام پایین آمدن جمشید مشایخی از روی سن علی دایی شهریار فوتبال ایران به پاس تقدیر بوسه‌ای بر پیشانی کمال الملک سینمای ایران زد.

دوربین ها این بار چهره اتیلا حجازی را روی مانیتور به تصویر کشیدند که مورد تشویق حاضران قرار گرفت، وقتی رشیدپور از مرحوم ناصر حجازی به عنوان عقاب آسیا یاد کرد، تشویق های پی در پی مردم سالن را فرا گرفت.

در حرکتی جالب سن سالن برگزاری مراسم تاریک شد و دقایقی بعد صدای مرحوم پاشایی در سالن طنین انداز شد، صدای تشویق مردم در سالن بلند شد اما همه ماجرا این نبود با روشن شدن سن برای لحظاتی مهمانان به چهره بدل مرتضی پاشایی بر روی استیج خیره شدند، در این بین عکس العمل ها بسیار جالب توجه بود سالن در اوج هیجان و تشویق و همزمان با پخش صدای این هنرمند که بسیار شبیه مرتضی پاشایی است گریستند.

در مراسم نکوداشت جمشید مشایخی که به همت آژانس ایرانیان برپا شده بود ایرج نوذری به روی سن رفت و با ابراز لطف مردم نسبت به پدر مرحومش روبرو شد و انجا که نام و خاطره پدرش مرحوم منوچهر نوذری مطرح شد با احساسات گریست.

ایرج نوذری در سخنانی گفت تجربه مرگ را حس کرده و 15 روز پیش در کما بوده است.