به گزارش هنرآنلاین فیلم سینمایی "هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند" به کارگردانی پوران درخشنده و با حضور این فیلمساز ایرانی در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، در سه سانس مختلف در روزهای 1، 3 و 5 آذر (22، 24 و 26 نوامبر 2014) در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مالاتیا MALATYA در شهر مالاتیا در ترکیه به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران حاضر در این جشنواره و همچنین زنان خانه‌دار شهر مالاتیا قرار گرفت.

پس از نمایش فیلم سینمایی "هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند"، جلسه پرسش و پاسخ این فیلم با حضور کارگردان آن در سالن‌های نمایش دهنده فیلم از جمله؛ سالن شماره 2 پارک آوشار مالاتیا و سالن شماره 2 یشیل سینمای شهر مالاتیا برگزار ‌شد و درخشنده به سؤالات تماشاگران حاضر در جشنواره پاسخ خواهد داد.

تعدادی از تماشاگران ترکیه‌ای که از دیدن این فیلم به وجد آمده بودند به درخشنده پیشنهاد دادند فیلمی با چنین موضوعاتی را در شهر مالاتیای ترکیه بسازد که در واقع دغدغه آنان نیز هست؛ تا فرزندانشان با دیدن آن با این مسائل آشنا شده و از موارد این چنینی در امان باشند.

تعدادی دیگر از حاضران در سالن نمایش فیلم سینمایی "هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند" نیز، معتقد بودند که این فیلم به خوبی به موضوعاتی حساس و مهمی درباره کودکان و نوجوانان پرداخته و کارگردان آن، در این زمینه وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

جشنواره فیلم مالاتیا با ریاست افتخاری سلیمان کامچی فرماندار شهر مالاتیا و با حضور بیش از 100 فیلم بلند سینمایی، کوتاه داستانی، مستند و تجربی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی، جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی هنر سینما، نمایشگاه عکاسی، نشست‌های تخصصی در مورد سینما، بزرگداشت سینماگران ترک نجیب ساریچی و اُنال کوپل و چند بخش دیگر در روزهای 30 آبان ماه تا 6 آذرماه جاری (21 تا 27 نوامبر 2014) در شهر تاریخی و فرهنگی مالاتیا برگزار شد.

فیلم سینمایی "هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند" در آخرین حضور بین‌المللی خود، در فوروم بین‌المللی سینمای نوین در شهر کلکته در کشور هندوستان به نمایش درآمد. این رویداد هنری که هر ساله همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم کلکته برگزار می‌شود؛ امسال نگاه ویژه‌ای به طیف‌های مختلف از تولیدات متأخر سینمای ایران داشت.

انتهای پیام/