به گزارش هنرآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در پی فراخوان خانه سینما برای مشارکت هنرمندان در راهپیمایی روز قدس، فرشته طائرپور، منوچهر محمدی، رسول صدرعاملی، فریبرز عرب‌نیا، مازیار میری، رضا میرکریمی، کمال تبریزی، آتیلا پسیانی، مریلا زارعی، عبدالحسن برزیده، محمد نوری‌زاد و جمعی دیگر از هنرمندان مقابل خانه سینما گرد هم آمدند.

براساس اعلام محمدمهدی عسگرپور مدیرعامل خانه سینما مسیر هنرمندان از مقابل خانه سینما تا میدان انقلاب خواهد بود.

خانه سینما پیش از این با انتشار متنی از هنرمندان برای حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرده بود، در این متن آمده:

"شب هیچ خانه ای در جهان بی دیدن تصویر زنان و کودکان بی گناه غزه که در خون خود می غلتند روز نمی شود. غزه قهرمان سرخط خبر همه رسانه های جهان است. هر چند قهرمانان غزه که با سلاحهای سبک و موشکهای دست ساز پوزة ارتش صهیونیستی را به خاک مالیده اند، اما بی‌شک پیروزی اخلاقی مردم غزه در محکمه وجدان عمومی جهان ارزشی بالاتر از پیروزی نظامی دارد.

پیروزی اخلاقی مردم غزه بیش از هر چیز مدیون تصویراست. تصویری که خبرنگاران شجاع از کوچه ها و خیابانهای ویران غزه به سرتاسر جهان مخابره می کنند. سینماگران ایران که اصحاب تصویرند برای حمایت از مردم بی دفاع غزه روز قدس همپای دیگر هموطنان آزاده راهپیمایی می کنند تا از دولتها و مجامع جهانی بخواهند دست جنایتکار دولت اسرائیل را از سرزمین های اشغالی فلسطین کوتاه کنند." انتهای پیام/