سرویس سینمایی هنرآنلاین: اسامی فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف قدیمی‌ترین جشنواره فیلم جهان پنجشنبه اعلام شد و بر این اساس فیلم "قصه‌ها" ساخته رخشان بنی اعتماد در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره پذیرفته شده و بخت دریافت جایزه شیر طلایی جشنواره را دارد. آیین رسمی معرفی فیلم‌های پذیرفته شده در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم ونیز با حضور آلبرتو باربرا مدیر هنری جشنواره و پائولو باراتا مدیر دوسالانه هنری ونیز برگزار شد. از جمله فیلمسازان مطرح حاضر در بخش مسابقه می‌توان به فاتح آکین آلمانی ترک‌تبار، رامین بحرانی فیلمساز ایرانی‌الاصل مقیم آمریکا، زاویه بووا از کانادا، آبل فرارای آمریکایی، آلخاندرو گونزالس ایناریتوی مکزیکی، آندری کونچالوفسکی روس، بنوآ ژاکوی فرانسوی و وانگ زیائوشیای چینی اشاره کرد. هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز 27 اوت تا 6 سپتامبر (5 تا 15 شهریور) برگزار می‌شود.

اسامی فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل:

"برش" ساخته فاتح آکین

"گنجشکی روی شاخه نشسته و به هستی واکنش نشان می دهد" روی آندرسون

"99 خانه" رامین بحرانی

"قصه‌ها" رخشان بنی اعتماد

"la rancon de la gloire" زاویه بووا

"قلب‌های گرسنه" ساوریو کوستانزو

"le dernier coup de marte u" آلیکس دلاپورته

"پازولینی" آبل فرارا

"منگل هورن" دیوید گوردون گرین

"پرنده‌باز یا خاصیت غیرمنتظره بی گناهی" آلخاندرو گونزالس ایناریتو

"سه قلب" بنوآ ژاکو

"شب های سفید پستچی" آندری کونچالوفسکی

"il giovane favoloso" ماریو مارتونه

"سیواس" کان مژده چی

"نقاشی سیاه" فرانچسکو مونزی

"قتل خوب" اندرو نیکول

" loin des homes" دیوید اوول هوفن

"شمایل سکوت" جاشوآ اوپن هایمر

"آتش در دشت" شینیا سوکاموتو

"فراموشی سرخ" وانگ زیاوو شیای

در بخش خارج از مسابقه فیلم‌هایی از امیر کاستاریتسا فیلمساز نامدار اهل بوسنی، لارس فون تریه دانمارکی، گی یرمو آریاگا فیلمنامه‌نویس قدیمی فیلم‌های ایناریتو، میر انایر بانوی فیلمساز هندی، هکتور بابنکو آرژانتینی، وارویک تورنتون فیلمساز آمرکایی، هیدئو ناکاتا ژاپنی، الکس دلا ایگلسیا از اسپانیا و بهمن قبادی به نمایش در خواهد آمد. از دیگر فیلم‌هایی که در بخش خارج از مسابقه به نمایش در می‌آیند می‌توان به فیلم‌های زیر اشاره کرد: "اون اینجوری بامزه است" پیتر باگدانوویچ

"عزیزترین" پیتر هوسونچان

"مزرعه زیتون" لیزا چولودنکو

"دفن کردن گذشته ها" جو دانته

"پرز" ادواردو دی آنجلیس

"صدا و خشم" جیمز فرنکو

"آرایش" ایم کوان تایک

"فروتنی" بری لوینسون

"ایتالیا در یک روز" گابریل سالواتورس

"پیرمرد و بلم" مانوئل دی اولیویرا

"زیرزمین" اولریخ سیدل

در بخش "افق‌ها" فیلم‌های زیر به نمایش در می‌آیند:

"ثیب" ناجی ابو نوآر

"خط اعتباری" سالومه آلکسی

"سیمبلین" مایکل آلمریدا

"تجربه نزدیک مرگ" بنوآ دله پن و گوستاو کرورن

"نبات" الچین موسا اوغلو

"بهشت می داند" جاش سفدی انتهای پیام/