به گزارش خبرنگار هنرآنلاین ،چهل و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری به پایان رسید و فیلم " جزیره ذرت" گئورگ اواشویلی برنده جایزه اول این جشنواره معتبر شد.این فیلم کم دیالوگ داستان یک پدربزرگ و نوه اش را روایت می کند که در جزیره ای کوچک وسط یک رودخانه به کار پرورش ذرت مشغولند.در کنار جایزه گوی بلورین ، یک جایزه نقدی 25000 دلاری هم میان کارگردان و تهیه کننده فیلم تقسیم شد.

دیگر فیلم موفق این دوره " سقوط آزاد" به کارگردانی گیورگی پالفی بود که چند جایزه از جمله جایزه ویژه هیئت داوران به ارزش 15000 دلار را از آن خود کرد.این فیلم که محصول مشترک مجارستان ،فرانسه و کره جنوبی است همچنین جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم اروپایی حاضر در جشنواره را از آن خود کرد.

الی فنینگ بازیگر جوان امریکایی برای بازی در فیلم "زمین خورده" برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره شد.در غیاب او در مراسم اختتامیه جشنواره جف پرایس کارگردان این فیلم جایزه را دریافت کرد.

ناهوئل پرز بیسکایات بازیگر فیلم "همه چیز مال تو" به کارگردانی دیوید لمبرت برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره شد. برگزار کنندگان جشنواره اعلام کردند امسال پذیرای بیش از 12433 مهمان از جمله 478 فیلمساز بوده اند.همچنین 103987 قطعه بلیت در 478 نوبت نمایش 245 فیلم ، شامل 173 فیلم بلند ، 43 فیلم کوتاه و 29 مستند فروخته شد.

پنجاهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری سوم تا یازدهم ژوئیه سال آینده میلادی در این شهر جمهوری چک برگزار خواهد شد.