به گزارش هنرآنلاین به نقل از مهر، علی سرتیپی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی "شهر موش‌ها 2" که در شامگاه سه‌شنبه 17 تیر در مراسم بازدید از مجتمع سینمایی کورش حضور داشت درباره افتتاح این مجتمع با فیلم "شهر موش‌ها 2" گفت: برای افتتاح مجتمع سینمایی کوروش مراسم ویژه ای در روز عید فطر در نظر گرفته شده است که در این مراسم فیلم "شهر موش‌ها 2" رونمایی و بخش‌هایی از فیلم در مراسم افتتاحیه این مجتمع نشان داده می‌شود، اما افتتاحیه رسمی ویژه فیلم "شهر موش‌ها 2" دو هفته پس از بهره‌برداری مجتمع کورش انجام می‌شود.

او در پاسخ به سئوالی درباره برنامه‌های تبلیغاتی برای افتتاحیه رسمی این فیلم سینمایی بیان کرد: طرح های ویژه‌ای برای تبلیغ و افتتاح رسمی "شهر موش‌ها 2" در نظر داریم در همین راستا مرضیه برومند کارگردان و منیژه حکمت تهیه‌کننده بازدیدهایی از این مجتمع دارند. در واقع تمام انرژی و توان تبلیغاتی گروه تولید بر این اساس گذاشته شده که این مجتمع سینمایی با فیلم "شهر موش‌ها 2" به مردم شناسانده شود.

سرتیپی با ابراز امیدواری از اینکه سینمای کودک در ایران بار دیگر رونق بگیرد، گفت: مجموع این سالن‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بهترین شکل ممکن و بسیار استاندارد ساخته شده است و امیدوارم اکران "شهر موش‌ها 2" نقطه آغازی برای اکران فیلم های کودک باشد و البته باز هم امید دارم این فیلم سینمایی تحول و نقطه عطفی در تولید فیلم برای کودک به وجود آورد و قطار این نوع از سینما به مقصد برسد.

همچنین شهاب رضویان مسئول سینمایی این مجتمع سینمایی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اختصاص دو سالن ویژه نمایش کودک می تواند سرگروهی در ژانر سینمای کودک را ایجاد کند؟ گفت: به اعتقاد من معضل سینمای کودک نبود فیلم در این حوزه است وگرنه پیش از این در دهه 60 دو سینمای قیام و سعدی از جمله سینماهای گروه سینمای کودک بودند. البته در صورت وجود فیلم کودک، این دو سالن که ویژه نمایش فیلم برای کودکان طراحی شده آماده سرگروهی در این ژانر سینمایی را دارد.